(Autor: Róbert Berenhaut)
Sportnet|3. feb 2017 o 00:00

Čo priniesol týždeň vo svete košického športu.

Dvojgólový návrat Rudolfa Hunu

Dohrávaný zápas s Trenčínom košickí hokejisti v utorok zvládli. Steel Aréna videla desať gólov a aj dramatickú zápletku, keď oceliari prišli v tretej tretine o trojgólový náskok a napokon definitívne rozhodli gólom do prázdnej bránky.

Mužom večera bol navrátilec Rudolf Huna, ktorý strelil dva góly a pri power play Trenčína mal na hokejke aj hetrik, ale prázdnu bránku netrafil.

„Mohol padnúť aj hetrik, mal som tam ďalšie šance a v závere som netrafil prázdnu bránku. Pri nabitej tabuľke je ale dôležité trojbodové víťazstvo a moje dva góly sú len čerešničkou na torte," povedal po zápase Rudolf Huna.

Ten sa do Košíc vrátil po siedmich rokoch. V drese HC Košice hral tri a pol sezóny v úspešných rokoch 2007 až 2010 a v zbierke má dva tituly, jedno striebro a jeden bronz.

O jeho prestupe z Liptovského Mikuláša sa hovorilo už dlhšie. Na Liptove sa v tejto sezóne stretol v jednom útoku so svojimi bratmi, dvojičkami Róbertom a Richardom a liga tak mala bratský útok po takmer štyridsiatich rokoch od éry bratov Šťastných.

„Odchod mi odobrili, hoci nám bolo ľúto, že sa bratský útok rozpadol. Ale pochopili to a aj tak sú na seba zvyknutí viac. Verím, že ostanú spolu a potiahnu Mikuláš do play-off," reagoval 36-ročný skúsený útočník na otázku, ako na jeho odchod reagovali bratia.

V košickom mužstve tréner Čada zaradil Hunu v jeho prvom vystúpení do tretieho útoku k Milému a Bicekovi.

Či je to stála pozícia sa ukáže už dnes, 3. februára, keď Košice na domácom ľade privítajú Žilinu. Posledný zápas pred reprezentačnou prestávkou odohrajú „oceliari" v nedeľu 5. februára na ľade Nitry.

Volejbalisti si o pohár nezahrajú

Košickí volejbalisti nesplnili jeden z prvých cieľov sezóny, keď sa im nepodarilo prebojovať do záverečných bojov o Slovenský pohár. Stopku im vo štvrťfinálovom dvojzápase vystavilo Komárno.

Pred pol druha týždňom prehrali na jeho palubovke v prvom zápase 1:3.

„Zápas sme nezvládli. Nie som stotožnený s touto dnešnou našou hrou, hrali sme rozhárane, nesústredene a nekomunikatívne. Neviem... Komárno si dnes určite zaslúžilo vyhrať, dokonca aj 3:0, pretože tá koncovka tretieho setu bola len o šťastí, že sme ju zvládli. Nie je však čo riešiť, Komárno dnes bolo lepšie a zaslúžene vyhralo," konštatoval po zápase tréner Košičanov Richard Vlkolinský.

Matematika pred tohtotýždňovou odvetou v Košiciach bola jasná. Ak chceli Košičania postúpiť, nesmeli stratiť viac ako jeden set. Košickí volejbalisti tento tlak napokon neustáli.

Už od úvodu zápasu to s nimi nevyzeralo dobre. V prvom sete prehrávali už o 9 bodov a hoci ho napokon zdramatizovali, Komárno ho zaslúžene získalo. Druhý set mali pod kontrolou Košičania a rozhodujúci bol napokon tretí set.

V tom sa obe mužstvá striedali vo vedení až do dramatickej koncovky, ktorú napokon lepšie zvládli hostia a mohli oslavovať postup.

Rezignovaní Košičania potom už nemali dostatok psychických síl, aby aspoň zabojovali o víťazstvo v zápase a poľahky prehrali aj štvrtý set a aj druhý zápas rovnakým výsledkom 1:3.

Základná časť ženskej extraligy speje k záveru

Basketbalistky Good Angels Košice si bez výraznejších problémov pripísali v slovenskej extralige ďalšie víťazstvo 94:71 na palubovke štvrtého Šamorína.

V základnej časti extraligy ich čaká v sobotu už len jediný zápas v Poprade, po ktorom pri predpokladanom víťazstve vstúpia do nadstavbovej skupiny o 1. - 4. miesto z prvého miesta v tabuľke.

Zápas v Poprade bude pre „anjelky" zároveň prípravou na 1. zápas osemfinále Eurocupu FIBA, v ktorom vo štvrtok 9. februára na domácej palubovke Angels Arény privítajú o 17.45 h maďarský VBW CEKK Cegled.

Sedem sekúnd od víťazstva

Šesť sekúnd delilo pred týždňom vodných pólistov ŠK Hornets Košice od víťazstva v šlágri 10. kola extraligy v bazéne bratislavskej Slávie UK.

Zápas mali sršne rozohraný vynikajúco a po troch štvrtinách vyhrávali o tri góly 6:3, ale v záverečnej štvrtine sa domácim podarilo nielen znížiť, ale pár sekúnd pred koncom aj vyrovnať na 7:7.

„Zápas prebiehal presne podľa mojich predstáv. Očakával som tvrdý a vyrovnaný duel, v ktorom sa budeme musieť natrápiť poriadne na každý gól. Tempo celého stretnutia sme určovali my, no nakoniec sme nezvládli bodku, či v tomto prípade výkričník zápasu!" zhodnotil zápas pre webstránku „sršňov" tréner Tomáš Brúder.

Druhý z košických klubov, Modrí Draci, si výrazným spôsobom priblížil umiestnenie pozíciu v prvej štvorke po základnej časti, keď si v domácom bazéne schuti zastrieľal a svojmu tabuľkovému susedovi Komárnu uštedril poriadny debakel 21:8.

Vodnopólová extraliga pokračuje aj počas najbližšieho víkendu. Sršne si to v sobotu o 15.00 h v domácom bazéne rozdajú s Novákmi v priamom súboji o prvé miesto v tabuľke, Modrí Draci nastúpia v Bratislave proti Slávii UK.

Víťazne len Florko

Už tretiu tesnú prehru 5:6 si v novom roku v Nižnej pripísalo na svoje konto vo florbalovej extralige majstrovské ATU Košice počas predchádzajúceho víkendu a v tabuľke tak kleslo na druhé miesto s jednobodovou stratou na Záhorskú Bystricu.

Nedarilo sa ani Žltému snehu, ktorý podľa predpokladov doma vysoko podľahol 5:13 práve lídrovi extraligy a stále okupuje poslednú priečku tabuľky.

Víťazstvo si tak počas ostatného kola extraligy z troch košických tímov pripísalo len Florko, ktoré v gólovej prestrelke porazilo Skalicu 12:8.

Býkom utiekol jeden z Američanov

Líder basketbalovej ligy mužov KB Košice prišiel o jedného z dvojice amerických legionárov. Z Košíc pred niekoľkými dňami utiekol pivot Anthony Lee.

Ten sa počas ostatného víkendu jednoducho zbalil a odišiel. Dôvody svojho kroku vedeniu klubu oznámil prostredníctvom agenta.

„Dôvodom mala byť nespokojnosť s herným vyťažením. Určite to nie je bežné, že hráč urobí niečo také. Jeho agent oznámil rozhodnutie trénerovi a my sme to na stôl dostali ako hotovú vec," povedal o odchode Leeho manažér košických „býkov" Ivan Benninghaus.

Ako dodal, Leeho určite budú chcieť nahradiť rovnako kvalitnou posilou, po ktorej sa už začali obzerať.

„Čaká nás najdôležitejšia časť sezóny. Prestupový termín končí februárom a tak máme ešte mesiac na nájdenie vyhovujúceho hráča," dodal Benninghaus.

Býci po viac ako týždňovej pauze vynútenej odloženým zápasom s Nitrou naskočia do zápasového kolotoča už v sobotu, keď o 18.00 privítajú v Angels Aréne Lučenec.

Dudovič sa uviedol dvoma hetrikmi

Košičan Michal Dudovič sa vynikajúcim spôsobom uviedol počas prvých dvoch týždňov v tíme desaťnásobného švajčiarskeho majstra SV Wiler Ersingen.

Do Švajčiarska prišiel 14. januára a už na ďalší deň nastúpil v tíme do 18 rokov a uviedol sa gólom.

O týždeň neskôr dokonca zaznamenal dva hetriky - jeden v zápase mužstva do 18 rokov, ďalší už v tíme do 21 rokov.

"Cítim sa veľmi dobre, som nesmierne rád, že som urobil tento krok. Budem sa snažiť rýchlo zdokonaliť v nemčine. Tréningy sú vynikajúce a hoci som v kategórii do 18 či 21 rokov, sú na úplne inej úrovni ako v Košiciach," pochvaľuje si podľa oficiálnej stránky švajčiarskeho klubu Dudovič, ktorý pred týždňom vo Švajčiarsku oslávil 18. narodeniny.