Košičanky pôjdu do švrťfinálovej odvety s náskokom 15 bodov

Zľava: Jelena Maksimovič Jevdenijevič a Dora Medgyessy, obe z Maďarska, Barbora Bálintová z Košíc a Nora Nagy-Bujdosó. (Autor: SITA)
TASR|9. feb 2017 o 20:03

Basketbalistky Good Angels Košice zdolali doma maďarský Cegléd.

KOŠICE. Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili vo štvrtok v prvom zápase štvrťfinále play off Európskeho pohára FIBA nad maďarským tímom VBW CEKK Cegléd 79:64.

Víťazstvo slovenského tímu sa nerodilo ľahko a Košičanky počas zápasu prehrávali aj o osem bodov.

V záverečnej štvrtine však zlomili odpor súpera a do odvety si prenášajú 15-bodový náskok.

Tá je na programe vo štvrtok 16. februára v Cegléde.

Maďarky robili problémy

Už prvá štvrtina naznačila scenár zápasu. Košičanky sa nevedeli dostať do ideálnej hernej pohody, hoci v úvodnej desaťminútovke viedli po trojke Stehlíkovej aj o osem bodov (17:9).

Maďarský tím sa však nezlomil a podporovaný početnou skupinou fanúšikov robil domácim hráčkam problémy.

Košičanky síce vyhrali prvú štvrtinu 19:18, no druhá vyznela v prospech hosťujúceho družstva.

Hráčky Ceglédu viedli v 18. minúte po trestných hodoch Medgyessyovej o osem bodov - 27:35, napokon Good Angels do konca prvého polčasu stiahli toto manko na päť - 32:37.

Košické anjelky vo štvrťfinále EP FIBA: fotogaléria

16.2.2017

Náskok domácich narastal

Stíhacia jazda domácich v úvode druhého dejstva znamenala vyrovnanie na 39:39, resp. 41:41. Bálintová následne premenila aj ďalšie dva trestné hody (43:41), no hostky získali náskok späť.

V obojstranne nervóznej tretej štvrtine Žirková trojkou upravila na 54:51 a pred záverečnou časťou bol náskok domáceho družstva päťbodový - 56:51.

Stehlíkovej dva trestné hody znamenali najvyšší náskok Košičaniek v zápase - 62:53 a od tohto momentu už slovenský tím kontroloval priebeh zápasu.

Náskok Košičaniek postupne narastal a hostky už zápas nezdramatizovali. Košičanky si už víťazstvo nenechali ujsť a svoj náskok napokon navýšili na 15 bodov - 79:64.

Povedali po zápase

Peter Jankovič, tréner Good Angels Košice: "Veril som v naše víťazstvo, hoci mi počas prvého polčasu nebolo všetko jedno. Prehrávali sme, naša hra nebola vôbec dobrá. Slabo sme bránili, ale v šatni sme si zopakovali to, čo sme si povedali už pred zápasom. V druhom dejstve sme to aj začali plniť a už to vyzeralo trochu inak. Vedeli sme, že je potrebné hrať rýchlo."

Zuzana Žirková, rozohrávačka Good Angels Košice: "Vedeli sme, čo nás čaká. Ich neorganizovaná hra im v prvom polčase vychádzala a my sme sa z toho dlho nevedeli spamätať. Hrali výborne, padli im koše a my sme naopak strácali veľa lôpt. Druhý polčas už bol náš a ja som rada, že sme to dokázali takto zvládnuť."

Romana Stehlíková, krídelníčka Good Angels Košice: "Som rada, že sme vyhrali, hoci okamžite musíme na tento zápas zabudnúť a pripraviť sa na ďalší. Súperky nastúpili veľmi agresívne, my sme naopak v úvode zápasu cítili nervozitu. Neskôr sme začali hrať jednoduchšie, ony nazbierali fauly a nám sa postupne hralo lepšie a lepšie."

Good Angels Košice - VBW CEKK Cegléd 79:64 (32:37)

Zostava a body Good Angels Košice: Oblaková 17, Baughová 12, Allenová 9, Jurčenková 7, Bálintová 6 (Stehlíková 13, Žirková 11, Kupčíková 4, Baburová 0),

najviac bodov VBW CEKK Cegléd: Škoričová 17, Nagy-Bujdosóová 12, Katonová 9, Medgyessyová 8.

Rozhodovali: Cekov (Bulh.), Pavlov (Mac.), Liszka (Poľ.),