AKTUALIZOVANÉ 21:31

Košice potrebovali na výhru nad Martinom nájazdy

Dokonalý obrat sa podaril oceliarom v domácom súboji proti Martinčanom.

(Zdroj: ilustračné - TASR/František Iván)

KOŠICE. Dokonalý obrat sa podaril košickým hokejistom v domácom súboji proti Martinčanom v zápase 45. kola Tipsport ligy.

Košičania zvíťazili 3:2 po nájazdoch, hoci ešte sedem minút pred koncom riadneho hracieho času prehrávali 0:2.

Priebeh stretnutia

Prvá tretina zápasu tretieho s piatym tímom Tipsport Ligy hokejom príliš nenadchla. Domáci mali v prvej desaťminútovke dvakrát možnosť presilovej hry, ale brániaci hostia vyriešili aj zložitejšie situácie.

V 11. minúte mohli Martinčania využiť prepadnutie košického obrancu Deyla v útočnom pásme, ale brejk dvoch proti jednému Markovič nezakončil ideálne.

Martinčania sa prezentovali aktívnou obrannou hrou, ktorá robila domácim problémy. Martinčania hrozili najmä z protiútokov, no diváci v prvej tretine gól nevideli.

V 23. minúte sa Martinčan Surovka dostal k puku po chybe obrancu Košíc, jeho strela narobila Kopřivovi problémy a puk napokon skončil v bránke - 0:1.

Martinčanov strelecký úspech nabudil a pokračovali v taktickej hre. Košické útočné snahy sa im darilo brzdiť v bezpečnej vzdialenosti od Corbeila, ktorý sa prezentoval spoľahlivým výkonom.

V 27. minúte mohol Surovka pridať druhý gól, ale zblízka v neprehľadnej situácii trafil len do pravej žrde.

Jednu z mála martinských dier v defenzíve mohol využiť v 36. minúte Jenčík, ktorý ušiel do brejku, no Corbeil zmaril aj jeho príležitosť.

V zápase nebola núdza o vylúčených, no využívanie presiloviek tímom príliš nešlo. Svetlú výnimku priniesla presilovka hostí v 48. minúte.

Heizer posunul pred bránku puk Markovičovi, ktorý si zblízka vychutnal brankára Kopřivu - 0:2.

Domáci hráči si následne museli vypočuť piskot tribún, no nevzdávali sa. V 53. minúte sa k strele spomedzi kruhov dostal Bicek a odklial Corbeilovu bránku - 1:2.

Uplynulo iba 44 sekúnd, keď Nagy zaviezol puk do útočného pásma, prihrávku prebral Šedivý a jeho strela prešla cez dovtedy dobre chytajúceho Corbeila do bránky - 2:2.

O víťazovi nerozhodlo ani päťminútové predĺženie.

V samostatných nájazdoch sa ako jediný presadil domáci útočník Varga, ktorý rozhodol o dvoch bodoch pre Košice.

Hlasy trénerov

Rostislav Čada, tréner HC Košice: "Začali sme dobre, v prvej tretine sme si utvorili tlak. Žiaľ, neboli sme strelecky úspešní. V druhej tretine sme síce inkasovali gól, no v záverečnej tretine sme vystupňovali tlak a myslím si, že zaslúžene sme zvíťazili."

Pavel Paukovček, tréner MHC Martin: "V utorok sme podali organizovaný výkon. Hrali sme disciplinovane v obrane. Dôležitá bola prvá tretina, v ktorej nás síce súper prestrieľal, no pokusy náš brankár pochytal. Dobre sme hrali v obrannom pásme, neprehrávali sme osobné súboje. Možno sme mohli siahnuť na dva alebo i tri body. Proti súperovi, ako sú Košice, by sme však pred zápasom brali bod. Škoda nášho vylúčenia v tretej tretine, v ktorej sa súper dostal do hry.