Býci to dokázali. Sú premiérovými víťazmi Slovenského pohára

(Autor: TASR/Michal Svítok)
Sportnet|19. feb 2017 o 17:01

Basketbalisti KB Košice si poradili s Interom, obhajcom trofeje.

BRATISLAVA, KOŠICE. Basketbalisti KB Košice sa premiérovo stali víťazmi Eurovia Slovenského pohára.

V nedeľňajšom finále ročníka 2016/2017 si zverenci trénera Richarda Leška v bratislavskej Hant aréne poradili s domácim obhajcom trofeje BK Inter 95:85 (43:45).

"Býci" vo vyrovnanom stretnutí o trofej získali rozhodujúci náskok až v predposlednej minúte.

Inter nenadviazal na svoje prvenstvá z finálových turnajov v Prievidzi 2016 a Komárne 2015.

Priebeh stretnutia

Tímy sa pustili do finálového zápasu s veľkým nasadením, lepší začiatok mali domáci, keď viedli 7:1. Košičania sa dokázali rýchlo dotiahnuť, ale Inter mal vo svojich radách mimoriadne produktívneho Rančíka.

Hostia využili voľné strely v závere prvej štvrtiny a napokon po desiatich minútach vyhrávali 26:25.

V druhej 10-minútovke pokračovala vyrovnaná bitka, tímy sa často striedali vo vedení. Viac bojovnosti predvádzali "žlto-čierni", po prvom polčase viedli tesne 45:43.

Po prestávke to bola z oboch strán taktická bitka, na každý bod sa tímy nadreli. Väčšie nasadenie sa tentoraz presunulo na košickú stranu, necelé tri minúty pred koncom tretej štvrtiny bolo 57:50 v ich prospech.

Rančík odpovedal sériou ôsmich bodov za sebou a vedenie opäť poslal na stranu Interu.

Pred štvrtou periódou bol stav stretnutia vyrovnaný 61:61. Hostia urobili v kľúčových okamihoch menej chýb, lepšia úspešnosť streľby ich dostala do kľúčového cca. 5-bodového náskoku.

Inter už nedokázal v závere zvrátiť duel na svoju stranu, Košice si postrážil koncovku a mohli tak oslavovať zisk trofeje.

Finále Slovenského pohára v basketbale Inter Bratislava - KB Košice: fotogaléria

20.2.2017

Oliver Vidin, tréner Interu: "Myslím si, že rozhodol rozdiel v trestných hodoch. Košice mali 30 trestných hodoch, my sme mali 16.
To je takmer dvakrát viac trestných hodov vo vyrovnanom zápase. Je to obrovský rozdiel."

Marek Kozlík, hráč Interu: "Košice vyhrali, bojovali do konca zápasu. Na konci im popadali dobré strely. My sme v druhom polčase nehrali našu hru. Gratulujem Košiciam k víťazstvu."

Richard Leško, tréner Košíc: "Ľahko sa hodnotí po vyhratom pohári. Zostali sme v podstate s Interom zarovno počas celého zápasu. Neumožnili sme väčší náskok aj bez zranení, ktoré sme mali v družstve. Na záver sila kolektívu, pozitívna energia a bojovnosť slávila výhru."

Stanislav Baldovský, hráč Košíc: "Hrali sme 40 minút tvrdo, polčas tomu nasvedčoval, prehrávali sme len o dva body. Po polčase sme si povedali, že keď nebudeme hrať celých 20 minút tvrdo a koncentrovane, tak šanca nebude. Ukázali sme tímový duch, ktorý podľa mňa rozhodol. Viac sme podľa mňa chceli vyhrať tento pohár."

Eurovia Slovenský pohár basketbalistov 2016/2017 (Bratislava, Hant aréna, 17. - 19. februára):

Finále

BK Inter Bratislava - KB Košice 85:95 (25:26, 20:17, 16:18, 24:34)

Najviac bodov: R. Rančík 30, Mrviš 12, Kinney 11 - Žiak 21, White 20, Matovič 16

Domov»Sportnet na východe»Býci to dokázali. Sú premiérovými víťazmi Slovenského pohára