AKTUALIZOVANÉ 21:49

Oceliari doma s Banskou Bystricou prehrali

V súboji tímov zo špice tabuľky za kratší koniec ťahali Košičania.

(Zdroj: SITA/Ivan Fleischer)

KOŠICE. Už z nasadenia v úvodných minútach bolo vidieť, že sa stretli tímy zo špice tabuľky.

Obe mužstvá najskôr pohrdli presilovkami, v polovici prvej tretiny však začali padať góly.

V 10. minúte vzal domáci kapitán Nagy puk rozohrávajúcemu Higgsovi a situáciu vyriešil ideálne - prihrávkou Sujovi pred odkrytú bránku a Košičania viedli 1:0.

Ich náskok však dlho netrval. Domáci obranca Deyl pri rozohrávke nastrelil puk iba do Češíka, na ktorého pohotovú strelu nestihol brankár Habal zareagovať - 1:1.

Košičania sa o 17 sekúnd na to dopustili pozičnej chyby v defenzíve a hoci Habal Kafkovu príležitosť ešte zmaril, na dorážku voľného Andrisíka nestačil - 1:2.

Od gólovo úrodnej dvojminútovky si oba tímy dávali pozor na defenzívu a vyložených šancí ubudlo.

Domáci mali ešte v prvej tretine dve presilovky, ale obrana "baranov" im veľa nedovolila.

O vylúčených nebola núdza ani v prvej polovici druhej časti. V nej hostia čelili trom oslabeniam, no vďaka dobrej pozičnej hre a pohybu sa dokázali ubrániť.

V 29. minúte sa do jednej z mála sľubných príležitostí v druhej časti predral obranca Rosandič, ale Habal jeho pokus zmaril.

Druhá tretina priniesla skôr bojovný hokej s nasadením, ale s minimom vyložených príležitostí.

Góly nepriniesli ani pokusy Kafku v 36. minúte a ani domáceho Biceka o tri minúty neskôr.

V 46. minúte ušli hosťujúci Kubka a Skalický do brejku dvoch proti jednému, no druhý menovaný sám pred Habalom neskóroval.

O minútu na to sa do šance dostal aj Košičan Milý, no aj brankár Lawson dokázal svoje kvality.

V 52. minúte sa v nebezpečných pozíciách ocitli Nagy i Šoltés, ale skóre nezmenili.

V 55. minúte zaujala potýčka Dudáša s Matoušekom, po ktorej dostali obaja "kohúti" tresty na 2+2 minúty.

Domáci v záverečnej minúte skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, ale vyrovnávajúci gól nedokázali streliť.

Hlasy trénerov

Rostislav Čada, tréner HC Košice: "Hoci sme dali prvý gól, hrali sme kŕčovito. Nie sme spokojní s využitím presiloviek a tak je
jediným pozitívom vysoká bojová morálka tímu a záverečný tlak. Ani napriek tomu sme však nedokázali vyrovnať."

Vladimír Országh, tréner HC ď05 iClinic Banská Bystrica: "Videli sme kvalitné, bojovné stretnutie. Ani jedno mužstvo súperovi
nič nedarovalo. Po prvej tretine sme viedli 2:1, no negatívom bol veľký počet vylúčených na našej strane. Oslabenia sme však dokázali ustáť, čo bolo dôležité. Zodpovedne sme bránili a súperovi sme nedovolili mať veľké príležitosti. Chalani majú za sebou náročný týždeň proti silným súperom. Zvládli ho však výborne, za čo im ďakujem."

Téma: Hokej