Oceliari doma s Banskou Bystricou prehrali

(Autor: SITA/Ivan Fleischer)
TASR|19. feb 2017 o 19:36

V súboji tímov zo špice tabuľky za kratší koniec ťahali Košičania.

KOŠICE. Už z nasadenia v úvodných minútach bolo vidieť, že sa stretli tímy zo špice tabuľky.

Obe mužstvá najskôr pohrdli presilovkami, v polovici prvej tretiny však začali padať góly.

V 10. minúte vzal domáci kapitán Nagy puk rozohrávajúcemu Higgsovi a situáciu vyriešil ideálne - prihrávkou Sujovi pred odkrytú bránku a Košičania viedli 1:0.

Ich náskok však dlho netrval. Domáci obranca Deyl pri rozohrávke nastrelil puk iba do Češíka, na ktorého pohotovú strelu nestihol brankár Habal zareagovať - 1:1.

Košičania sa o 17 sekúnd na to dopustili pozičnej chyby v defenzíve a hoci Habal Kafkovu príležitosť ešte zmaril, na dorážku voľného Andrisíka nestačil - 1:2.

Od gólovo úrodnej dvojminútovky si oba tímy dávali pozor na defenzívu a vyložených šancí ubudlo.

Domáci mali ešte v prvej tretine dve presilovky, ale obrana "baranov" im veľa nedovolila.

O vylúčených nebola núdza ani v prvej polovici druhej časti. V nej hostia čelili trom oslabeniam, no vďaka dobrej pozičnej hre a pohybu sa dokázali ubrániť.

V 29. minúte sa do jednej z mála sľubných príležitostí v druhej časti predral obranca Rosandič, ale Habal jeho pokus zmaril.

Druhá tretina priniesla skôr bojovný hokej s nasadením, ale s minimom vyložených príležitostí.

Góly nepriniesli ani pokusy Kafku v 36. minúte a ani domáceho Biceka o tri minúty neskôr.

V 46. minúte ušli hosťujúci Kubka a Skalický do brejku dvoch proti jednému, no druhý menovaný sám pred Habalom neskóroval.

O minútu na to sa do šance dostal aj Košičan Milý, no aj brankár Lawson dokázal svoje kvality.

V 52. minúte sa v nebezpečných pozíciách ocitli Nagy i Šoltés, ale skóre nezmenili.

V 55. minúte zaujala potýčka Dudáša s Matoušekom, po ktorej dostali obaja "kohúti" tresty na 2+2 minúty.

Domáci v záverečnej minúte skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, ale vyrovnávajúci gól nedokázali streliť.

Košice v šlágri kola nestačili na Banskú Bystricu: fotogaléria

20.2.2017

Hlasy trénerov

Rostislav Čada, tréner HC Košice: "Hoci sme dali prvý gól, hrali sme kŕčovito. Nie sme spokojní s využitím presiloviek a tak je
jediným pozitívom vysoká bojová morálka tímu a záverečný tlak. Ani napriek tomu sme však nedokázali vyrovnať."

Vladimír Országh, tréner HC ď05 iClinic Banská Bystrica: "Videli sme kvalitné, bojovné stretnutie. Ani jedno mužstvo súperovi
nič nedarovalo. Po prvej tretine sme viedli 2:1, no negatívom bol veľký počet vylúčených na našej strane. Oslabenia sme však dokázali ustáť, čo bolo dôležité. Zodpovedne sme bránili a súperovi sme nedovolili mať veľké príležitosti. Chalani majú za sebou náročný týždeň proti silným súperom. Zvládli ho však výborne, za čo im ďakujem."

HC Košice - HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Góly: 10. Suja (Nagy) - 11. Češík, 12. Andrisík (Kafka). Rozhodovali: Müllner, Štefik - Gavalier, Smrek, vylúčení: 4:8 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 4075 divákov.

Zostavy:

HC Košice: Habal - Matejka, Šedivý, Dudáš, Šmach, Deyl, Vašíček, Jankovič, Koch - Bicek, Boltun, Jenčík - Spilar, Suja, Nagy - Hričina, Vrábeľ, Milý - Šoltés, Varga, Bartoš

HC '05 iClinic Banská Bystrica: Lawson - Mihálik, Carlsson, Sedlák, Maione, Sersen, Kubka, Rosandič, Gründling - Matoušek, Češík, Lamper - Hickmott, Surový, Buc - Kafka, Higgs, Andrisík - Skalický, Bortňák, Belluš

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po nedeľňajšom 47. kole:

HK Orange 20 ˙ ˙20 2 0 0 0 0 18 20:82 6˙

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehrypo predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.˙