Košickí hokejisti s prehľadom zdolali Nové Zámky

Zľava: Ivan Jankovič z Košíc a Fredrik Sandgrén a Joakim Lundström z Nových Zámkov. (Autor: SITA)
TASR|26. feb 2017 o 19:46

HC Košice stráca na Nitru štyri body.

KOŠICE. Zápas tretieho tímu s ôsmym začal opatrným herným prejavom oboch tímov. V úvodnej časti mali navrch domáci hráči, ale skórovať nedokázali.

Nepodarilo sa to Vargovi v 4. minúte, ktorý nepotrestal chybu hostí v rozohrávke a ani Sujovi, ktorý v presilovke v 6. minúte nevyužil prihrávku Spilara.

Gól v úvodnej časti nestrelili ani hostia, ktorých najväčšiu šancu mal Dominik Rehák v 13. minúte, ale sám pred Habalom neuspel.

Brankárovi Novozámčanov Lundströmovi pomohla v 17. minúte pravá žŕdka, ktorá zastavila strelu Šedivého.

Presilovky o dvoch hráčov

Hostia mohli otvoriť skóre v 22. minúte, no obranca Cardwell nezužitkoval sľubnú príležitosť. Hoci mali obe mužstvá v druhej tretine viacero presilových hier, góly padali pri hre piatich proti piatim.

V 30. minúte Košičan Hričina posunul puk obrancovi Matejkovi, na ktorého strelu švédsky brankár nedosiahol - 1:0.

Domáci hokejisti hrali krátko na to 43-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ale nevyužili ju.

Keď Novozámčan Dominik Rehák nevyužil ani ďalšiu sľubnú príležitosť na strelenie gólu, udreli opäť domáci. V 37. minúte Ladislav Nagy tečoval pokus Matejku a upravil na 2:0.

Náskok si ustrážili

Domáci zvýšili svoj náskok v 42. minúte. Košičania sa dostali do protiútoku, v ktorom Milý dorážkou svojej strely trafil pravú žŕdku, no brankár hostí si puk zrazil do bránky - 3:0. Hostia sa však už necelé dve minúty vrátili do zápasu.

Novotný prebral v útočnom pásme puk od Kučkina a presnou strelou švihom prestrelil brankára Habala - 3:1. Krátko na to sa o podobnú strelu pokúsil aj Čaládi, ale nebol úspešný. Definitívne K.O. dal nováčikovi Nagy v 46. minúte.

V nej si hostia nerozumeli v strednom pásme a domáci kapitán v brejku nezaváhal - 4:1. Domáci cítili hernú pohodu a čoraz jednoduchšie sa dostávali do zaujímavých streleckých pozícií. Jednu z nich využil v 50. minúte obranca Deyl, ktorý upravil na 5:1.

Hostia mohli znížiť v 54. minúte v presilovke, sľubná šanca Novotného však gólom neskončila.

Košičania si už v závere pohodlný náskok postrážili a na druhú Nitru naďalej strácajú štyri body.

HC Košice - HC Nové Zámky 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Góly: 30. Matejka (Hričina, Boltun), 37. Nagy (Matejka, Spilar), 42. Milý (Boltun, Hričina), 46. Nagy (Suja), 50. Deyl (Jenčík, Bicek) - 44. Novotný (Kučkin).

Rozhodovali: Snášel, Orolin - Bednár, Smrek,

vylúčení: 5:8 na 2 min.,

presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0,

3166 divákov. Zmeny: 41. Tábi (N. Zám.) zapojil sa do hry.

Zostavy:

HC Košice: Habal - Dudáš, Šmach, Šedivý, Vašíček, Matejka, Jankovič, Deyl - Spilar, Suja, Nagy - Bicek, Varga, Jenčík - Boltun, Milý, Hričina - Šoltés, Klíma, Bartoš

HC Nové Zámky: Lundström - Cardwell, Drtina, Maier, Sandgren, Den. Rehák, Mäkinen, Makovský - Paulovič, Kytnár, Saarinen - Kučkin, Novotný, Hujsa - McParland, Čaládi, Fábry - Dubec, Dom. Rehák, Lelkeš