S medailou na krku. Viktória Pillárová na šampionáte v Sofii.
S medailou na krku. Viktória Pillárová na šampionáte v Sofii. (Autor: archív)
Sportnet|4. mar 2017 o 00:00

Vybojovala ho v kategórii kumite ženy do 21 rokov do 68 kg.

KOŠICE. Viktória Pillárová vybojovala pre Slovensko bronzovú medailu v kategórii kumite ženy do 21 rokov do 68 kg na nedávnych majstrovstvách Európy v karate.

Podujatie sa konalo v bulharskej Sofii a zúčastnilo sa ho 1 200 súťažiacich z 50 krajín sveta.

„V turnaji som porazila reprezentantky z Anglicka, Nórska a Luxemburska, vo štvrťfinále som potom prehrala s Portugalčankou a v boji o tretie miesto som vyhrala nad reprezentantkou z Kosova 8:2 na body. Som šťastná, že som získala do zbierky ďalšiu cennú medailu,“ hovorí študentka druhého ročníka študijného programu Všeobecné lekárstvo na Lekárskej fakulte UPJŠ Viktória Pillárová, ktorá prispela k umiestneniu Slovenska na 6. mieste v celkovom hodnotení krajín.

Viktóriine meno sa vlani spomínalo v súvislosti so ziskom tretieho miesta v karate kumite do 68 kg na Zimnej univerziáde v Košiciach a prispela tiež k získaniu zlatej medaily na Európskych univerzitných hrách v chorvátskom Záhrebe.