(Autor: TASR/František Iván)
Sportnet|5. mar 2017 o 19:55

HC Košice prehrali v 51. kole Tipsport ligy doma so Zvolenom 0:2.

KOŠICE. Druhý zápas po sebe nestrelili košickí hokejisti gól.

V stretnutí 51. kola Tipsport ligy podľahli doma Zvolenu 0:2 a môže ich to mrzieť o to viac, že zápas mal slávnostnú predohru a Košoce ho odohrali v špeciálnych retrodresoch.

Na zápas proti Zvolenu nastúpili Košice v slávnych retrodresoch: fotogaléria

6.3.2017

Slávnostný úvod a návšteva sezóny

Zápasu predchádzala milá udalosť, keď košický klub ocenil Igora Libu, Jána Selveka, Bedřicha Brunclíka a Jiřího Holečka slávnostným vyradením ich dresov.

Pri tejto príležitosti nastúpili domáci hráči v dobových dresoch, ktoré poputujú do dražby.

Zápas sa hral pred najvyššou diváckou návštevou sezóny - 7 431.

Oceňovanie legiend košického hokeja: fotogaléria

7.3.2017

Zvolen otvoril skóre

Búrlivá kulisa najskôr sledovala neúspešnú strelu Zvolenčana Klhufka, ktorý v 2. minúte trafil spomedzi kruhov iba do brankára Habala.

O dve minúty si diváci priali gólové zakončenie samostatného úniku v podaní Hričinu, no brankár Šimko sa nenechal zaskočiť.

V 13. minúte mohli skóre otvoriť domáci útočníci Bicek i Milý, ale svoje príležitosti nevyužili. Na opačnej strane Matis v 16. minúte zakončil protiútok dvoch proti jednému strelou do pripraveného Habala.

Skóre otvoril v 18. minúte Zvolenčan Klhufek.

Druhá tretina bez gólov

Zvolenčania začali druhú tretinu pokračujúcou presilovou hrou a hoci si vytvorili tlak, ktorý pokračoval aj v ďalších minútach, neskórovali.

Druhá tretina priniesla veľké nasadenie oboch tímov, no v duchu blížiacich sa vyraďovacích bojov si oba tímy dávali pozor na defenzívu.

V 38. minúte stihol Jankovič zastaviť unikajúceho Matisa, neskôr v bránke neskončil ani pokus domáceho obrancu Šedivého v presilovej hre.

Potvrdenie v power-play

V polovici tretej tretiny bol k videniu zaujímavý moment. Brankár Habal odvážne vykorčuľoval proti unikajúcemu Mrázovi, ktorý však nestihol zakončiť.

Po podrazení v podaní domáceho brankára nasledovalo trestné strieľanie, v ktorom bol úspešnejší Habal.

Na hre košického tímu bola viditeľná snaha o vyrovnanie a tlak domácich sa postupne stupňoval.

V 56. minúte sa do sľubnej streleckej pozície dostal Nagy, ale Šimko bol pripravený. V 58. minúte mohol pridať gólovú poistku Sikela, no chybu rozohrávajúceho Šmacha nepotrestal.

Košičania v závere skúsili hru bez brankára, no inkasovali aj druhý gól. Priamo z buly v strednom pásme presne namieril Bruno Mráz, čím stanovil na konečných 0:2.

Rostislav Čada, tréner HC Košice: "O výsledku rozhodla jedna situácia v našom oslabení, keď sa nám nepodarilo vyhodiť puk z obranného pásma. Inak sme počas zápasu preukázali veľkú snahu vyhrať pred domácimi divákmi. Žiaľ, trápi nás koncovka a to sa prejavilo. Nemali sme šťastie ani počas tlaku, ktorý sme vyvinuli."

Milan Staš, tréner HKM Zvolen: "Bol to súboj výborných obrán a brankárov. Nám sa podarilo dať prvý gól a to bolo dôležité. Celkovo sme podali veľmi dobrý výkon, ktorého výsledkom boli dva góly. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene."

HC Košice - HK Zvolen 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 18. Klhufek (Mráz, L. Novák), 60. Mráz.

Rozhodovali:Snášel, Orolin - Gajan, Gavalier, vylúčení: 4:5 na 2 min.,presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 7 431 divákov.

HC Košice: Habal - Dudáš, Šmach, Šedivý, Vašíček, Matejka,Jankovič, Koch, Deyl - Hričina, Boltun, Nagy - Spilar, Suja, Varga- Bicek, Jenčík, Milý - Šoltés, Vrábeľ, Bartoš.

HKM Zvolen: Šimko - M. Novák, Andersons, Hraško, Valenta,Habšuda, Plechanov, Homer - L. Novák, L. Jurík, Zuzin - Lušňák, Mráz,Klhufek - Matis, Petráš, Sikela - Jurák, Jakubík, Dubeň.