AKTUALIZOVANÉ 17:17

Sen sa rozplynul. Good Angels nepostúpili do semifinále

S Galatasarayom prehrali v odvete o 16 bodov.

(Zdroj: ilustračné - TASR/Milan Kapusta)

ISTANBUL, KOŠICE. Basketbalistky Good Angels Košice nepostúpili do semifinále Európskeho pohára FIBA 2016/2017.

Trinásťnásobný slovenský majster v piatkovom odvetnom štvrťfinálovom stretnutí prehral pod košmi tureckého klubu Galatasaray Istanbul 66:82, a keďže v utorňajšom prvom zápase na svojej palubovke zvíťazil iba o 11 bodov 73:62, v súčte skóre sa z prieniku medzi štyri najlepšie družstvá súťaže radoval favorizovaný súper.

Popri očakávanej americkej hviezde Moriah Jeffersonovej (25 bodov) bola streleckou hrdinkou istanbulského tímu 35-ročná senegalská veteránka Astou Traoréová, ktorá premenila všetky svoje štyri trojkové pokusy a dovedna dala 21 bodov.

Galatasaray bude v semifinále čeliť úspešnejšiemu kolektívu z dvojice ESB Villeneuve d'Ascq Lille Métropole (Fr.) - Yakin Dogu Üniversitesi (Tur.) -prvý zápas 67:68.

Priebeh stretnutia

Košičanky sa vďaka Jurčenkovej dostali do vedenia 4:2, no v prvej štvrtine ovládli hru hráčky domáceho tímu. Postupne
navyšovali svoj náskok a po úvodných desiatich minútach viedli o 9 bodov (20:11).

Oblaková o dve minúty upravila na rozdiel piatich bodov (22:17), no domáce hráčky do konca prvého polčasu vyrovnali 11-bodové manko z prvého zápasu.

Albenovej trojka a trestné hody Jeffersonovej znamenali priebežný stav 33:21 v 17. minúte. Traoreová trojkou v 19. minúte stanovila priebežný stav na 44:30 a prvýkrát bol stav postupovo priaznivý pre Galatasaray.

O pár sekúnd na to však Stehlíková tiež spoza trojkového oblúka upravila na 44:33.

Košičanky balansovali na hrane postupového skóre aj v tretej štvrtine. V nej síce Allenová upravila na 48:42, ale domáce basketbalistky opäť navýšili svoj náskok na 11-bodov v 27. minúte, keď Traoreová premenila dva trestné hody.

Keď Papová šesť sekúnd pred koncom tretej štvrtiny presne namierila spoza trojkového oblúka, viedol domáci tím o postupových 13 bodov (60:47).

Úvod štvrtej štvrtiny Košičankám vôbec nevyšiel. Domáce hráčky v ňom šnúrou siedmich bodov navýšili svoj náskok na 20 (67:47).

Tréner Good Angels Peter Jankovič reagoval oddychovým časom, ale ani ten domáce družstvo na čele s rozbehnutou Jeffersonovou nepribrzdil.

Domáce viedli aj o 24 bodov a hoci Košičanky viackrát znížili, postupové skóre už nedosiahli.

Po prehre 66:82 tak končia svoje pôsobenie v EP FIBA.

Reakcia trénera

Peter Jankovič (tréner Košíc): "Nezvládli sme obrovský tlak zo strany domácich. Museli hrať veľmi agresívne, aby zmazali
manko z prvého zápasu. Rozhodla pasáž medzi treťou a poslednou štvrtinou, kde sme súperovi laxnou hrou a chybami
dovolili odskočiť až na 21 bodov. Bojovali sme˙do úplného konca, ale už to nestačilo. Galatasaray mal vysokú, až
50-percentnú˙úspešnosť streľby za tri body, keď premenil 9 z˙18 pokusov, čo tiež rozhodlo. Určite sme momentálne všetci
v tíme˙sklamaní, veď postup do semifinále nám v súčte unikol len o šesť bodov, ale so sezónou v Európskom pohári môžeme