Oceliari doma s prehľadom zdolali úradujúceho majstra

(Autor: ilustračné - TASR/František Kapusta)
Sportnet|10. mar 2017 o 20:00

Hokejisti Košíc aj bez zraneného kapitána deklasovali Nitru 6:1.

KOŠICE. Hokejisti Košíc doma deklasovali Nitru 6:1 v piatkovom zápase 53. slovenskej Tipsport ligy.

Košice bez zraneného kapitána Ladislava Nagya uspeli aj v druhom stretnutí po odvolaní trénera Rostislava Čadu.

Úradujúci˙majster ligy prehral druhýkrát po sebe, napriek tomu postúpi do play-off z druhého miesta, Košice obsadia po základnej časti tretiu priečku.

Priebeh stretnutia

Zápas tretieho tímu s druhým mal od úvodu tempo, ale na gólové príležitosti si diváci museli počkať.

Domáci mali v úvodnej tretine viac z hry, no v tlaku neprekvapili brankára Valenta. V 8. minúte spravili hostia pozičnú chybu, otvorenou obranou prešiel Bicek a prekonal brankára Nitry.

Domáci mohli svoj náskok zvýšiť v 14. minúte, ale v presilovke napriek viacerým šanciam neskórovali.

V 17. minúte mohlo byť vyrovnané, keď sa dvojica Cope - Slovák dostala do úniku dvoch proti jednému, no zakončenie amerického útočníka bolo nepresné.

Košičania pokračovali v koncentrovanom výkone a ani v úvode druhej časti súperovi veľa nedovoľovali. V 26. minúte nepotrestal Suja chybu rozohrávajúceho Bajteka, no o dve minúty Košičania navýšili svoj náskok.

Po Bicekovej strele spomedzi kruhov sa hostia nedokázali zmocniť puku a zmätky v ich obrane využil práve Bicek, ku ktorému sa dostal odrazený puk - 2:0.

Až po polovici zápasu sa k slovu dostali aj Nitrania. Tvrdoň so Slovákom svoju spoluprácu pred brankárom Habalom nepretavili v gól a úspešný nebol ani Šille, ktorý neuspel v krátkom úniku.

Hostia sa dočkali gólovej radosti v závere druhej časti. Obranca Milam po situácii zaváňajúcej postavením mimo hry nastrelil puk na košickú bránku a na Tvrdoňov teč bol Habal prikrátky - 2:1.

Psychologický aspekt tzv. gólu do šatne sa však neprejavil, keďže Košičania pomerne rýchlo získali späť dvojgólový náskok. Na začiatku 42. minúty zatiahol Kutálek "ručnú brzdu" a hoci sa domáci dožadovali trestného strieľania, nasledovala "iba" presilová hra. V nej Košičania rozhodili nitriansku obranu a po Jenčíkovej prihrávke sa zblízka presadil Varga - 3:1.

Domáci pokračovali v koncentrovanom výkone a Nitranom veľa nedovoľovali. Košičania v presilovke v 53. minúte definitívne rozhodli o svojom víťazstve.

Tibor Varga sa v rýchlosti dostal do útočného pásma a presnou strelou nad lapačku nedal Valentovi šancu - 4:1.

Nitrania najmä v tretej tretine výrazne zaostávali za súperom a ten im strelil ďalšie góly.

V 54. minúte sa spred bránky presadil Suja a do listiny strelcov sa o dve minúty zapísal aj Boltun.

Hlasy trénerov

Miroslav Marcinko, tréner HC Košice: "Teší nás výkon, ktorý sme podali. Malo to nadšenie, elán. Zápas nebol jednoduchý, Nitra nás dostala aj pod tlak. Nakopol nás tretí gól v presilovke v tretej tretine. Chlapci ukázali veľkú silu, odhodlanie i nadšenie. Sme
spokojní."

Andrej Kmeč, tréner HK Nitra: "Z našej strany nie je čo hodnotiť. Podali sme hanebný výkon. Hráči si neuvedomujú, za aký klub
hrajú. Hazardujú s jeho menom a aj so svojím. To je všetko."

HC Košice - HK Nitra 6:1 (1:0, 1:1, 4:0)

Góly: 8. Bicek (Suja), 28. Bicek (Dudáš, Varga), 42. Varga (Jenčík, Bicek), 53. Varga (Jenčík, Šmach), 54. Suja (Huna, Milý), 56. Boltun (Vašíček, Hričina) - 40. Tvrdoň (Cope, Milam). Rozhodovali: Baluška, Orolin - Synek, Šefčík, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3636 divákov.

Zostavy:

HC Košice: Habal - Dudáš, Šedivý, Šmach. Vašíček, Jankovič, Deyl, Koch - Milý, Suja, Huna - Bicek, Varga, Jenčík - Hričina, Boltun, Šoltés - Klíma, Bartoš, Bartánus - Vrábeľ

HK Nitra: Valent - Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Pupák, Versteeg, Meland, Korím - Cope, Slovák, Tvrdoň - Ručkay, Krištof, Kutálek - Macík, Šiška, Šille - Piačka, Štefanka, Bajtek

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 piatkových dueloch 53. kola:

HK Orange 20 20 2 0 0 0 0 18 20:82 6

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.