Na snímke vľavo Maroš Tkáč (Slovensko), vpravo Daneil Teohari (Rumunsko).
Na snímke vľavo Maroš Tkáč (Slovensko), vpravo Daneil Teohari (Rumunsko). (Autor: TASR)
TASR|14. mar 2017 o 20:27

V Košiciach si do tabuľky Svetovej ligy pripísali cenné víťazstvo.

KOŠICE. Slovenskí reprezentanti vo vodnom póle zvíťazili vo svojom piatom zápase v A-skupine Svetovej ligy nad Rumunskom 6:5.

Zverenci trénera Petra Nižného si víťazstvom upevnili priebežnú druhú priečku.

Slováci sa so Svetovou ligou rozlúčia zápasom v Srbsku, ktorý je na programe 11. apríla.

Lepší vstup do zápasu mali Rumuni, ktorí po góle Ghibana viedli 1:0.

Slováci však ešte do konca prvej štvrtiny otočili skóre vo svoj prospech, keď sa postupne presadili Kolárik, Úradník a Bielik.

Domáci reprezentanti odskočili v druhej štvrtine na rozdiel troch gólov (5:2), no hostia dokázali skorigovať na 5:4.

Slováci si udržiavali tesný náskok a pred záverečnou časťou viedli 6:5.

poslednej osemminútovke už diváci gól nevideli a tak si Slováci pripísali cenné víťazstvo.

Vodnopólový duel medzi Slovenskom a Rumunskom: fotogaléria