Streda, 21. február, 2018 | Meniny má Eleonóra

ATU zažilo najdramatickejšiu sériu za posledné roky

Obhajcovia florbalového majstrovského titulu postúpili do semifinále.

(Zdroj: facebook/Peter Jäzva Jesenský)

KOŠICE. Obhajcovia florbalového majstrovského titulu z ATU Košice postúpili do semifinále play-off po dramatickej päťzápasovej sérii s Prešovom.

Päť zápasov odohralo s Trenčínom aj Florko, ale postup mu napokon takmer nepochopiteľne unikol v poslednom zápase série na trenčianskej palubovke.

ATU si Prešov za svojho súpera vo štvrťfinále vybralo hlasovaním hráčov a ako avizoval pred sériou prezident klubu Juraj Dudovič, séria to bola naozaj ťažká a dramatická.

Už pred dvoma týždňami Prešovčania favorita zaskočili hneď v druhom zápase, keď v Košiciach vyhrali a prekvapenie pokračovalo aj v treťom zápase v sobotu pred týždňom v Prešove, keď opäť vyhrali „koňare".

Pred štvrtým zápasom tak malo ATU na krku nôž. V kabíne to zrejme poriadne vrelo, pretože v nedeľu to bola zo strany majstra úplne iná káva.

Od začiatku dali domácim najavo, že nechcú pripustiť prekvapenie a napokon Prešov deklasovali o 11 gólov.

Rozhodla prestrelka v piatom zápase

O všetkom sa napokon rozhodovalo v divokej 24-gólovej prestrelke v utorok v piatom zápase série.

„Čakal som presne takúto prestrelku, lebo aj jedno, aj druhé mužstvo hrajú ofenzívne, a tak to na ihrisku aj vyzeralo. Verili sme si, že sériu zvládneme, ale priznám sa, že v tomto zápase som si naozaj nebol istý. Bál som sa hlavne toho, že nás oslabenia a góly v nich vyvedú z miery, ale našťastie sme hneď reagovali a držali gólový rozdiel a to bolo rozhodujúce," povedal po zápase tréner ATU Róbert Bučko.

„Každá takáto séria je pre mužstvo určite psychickým povzbudením. Ťažké zápasy nás čakajú aj v semifinále," dodal Bučko.

Florko do semifinále nepostúpilo

Florko nastupovalo na minulotýždňové víkendové domáce zápasy štvrťfinále s AS Trenčín s nožom na krku.

Ak si chceli uchovať nádej na postup do semifinále, museli v oboch uspieť. Tlak Košičania zvládli.

„Určite nám pomohla výhoda domáceho prostredia, lebo zápasy sú veľmi vyrovnané a takmer v ničom sa nelíšia. Dnes sme možno spravili menej chýb ako v Trenčíne a využili sme svoje šance. Stále chceme hrať svoju hru a verím, že si to o postup napokon rozdáme v Trenčíne," povedal po dôležitom treťom víťaznom zápase Martin Kátlovský.

Hráčom Florka vyšiel vynikajúco aj vstup do rozhodujúceho piateho zápasu, ktorý sa hral v stredu v Trenčíne. Po prvej tretine vyhrávali 4:0. Domácim sa podarilo manko zmazať dvoma gólmi v druhej tretine a dvoma gólmi v úvode tej tretej.

Víťazstvo v zápase aj sérii strhli Trenčania definitívne na svoju stranu v 52. minúte, keď za štrnásť sekúnd strelili dva góly a vybojovali si postup do semifinále.

Práve premožiteľ Florka, AS Trenčín bude semifinálovým súperom ATU. Rozhodol o tom víťaz základnej časti zo Záhorskej Bystrice, ktorý si za svojho súpera vybral Nižnú.

Prevé dva zápasy odohrá ATU na domácej palubovke športovej haly SOŠ Ostrovského už počas nadchádzajúceho víkendu - v sobotu o 17.30 hod. a v nedeľu o 14.30 hod.

Téma: Florbal