Košice odvrátili martinský mečbal

(Autor: SITA/Ivan Fleischer)
Sportnet|25. mar 2017 o 20:42

Hokejisti HC vyhrali piate štvrťfinále na domácom ľade 3:1, v sérii prehrávajú 2:3.

KOŠICE. V piatom zápase štvrťfinálovej série hokejovej Tipsport ligy porazili Košice v nervóznom zápase Martinčanov 3:1 a odvrátili hrozbu konca sezóny.

V sérii je stav 2:3 z pohľadu Košíc, šiesty zápas série na štyri víťazstvá sa hrá v pondelok v Martine.

5. zápas štvrťfinále: Košice - Martin: fotogaléria

26.3.2017

Prvá tretina plná vzruchu

Košičania nastúpili s imperatívom víťazstva a podľa toho aj vyzeral ich herný prejav v prvej tretine.

Už v úvodnom striedaní sa vo výhodnej pozícii ocitol Bartánus, ale zblízka brankára Corbeila neprekvapil.

Domáci sa snažili o úvodný gól a ten dosiahli v 6. minúte. V nej našiel Huna spoza bránky Jenčíka, ktorý zblízka dostal puk za Corbeila - 1:0.

Hostia v úvodnej tretine hrozili najmä z brejkov a V 9. minúte mali prvýkrát možnosť presilovej hry. Tú využili po tom, čo na vyrazenú strelu Bačika ideálne zareagoval Heizer a vyrovnal na 1:1.

Od 13. minúty museli obaja tréneri siahnuť k zmenám v zostave, keďže po ataku Lukáša Kozáka na Tibora Vargu dostal obranca hostí trest na 5 minút a do konca zápasu a Varga zamieril do nemocnice so zlomeným nosom.

Nasledovala až dvojminútová presilovka domácich o dvoch hráčov. Gól však Košičania strelili až počas hry piatich proti štyrom, keď V 16. minúte presne namieril Šoltés - 2:1.

Martin prišiel o kľúčového obrancu

Komplikácie trénera hostí so zostavou boli ešte väčšie od 23. minúty, keď si obranca Ján Tabaček nešťastne podvrtol koleno a so zlou prognózou ho previezli do nemocnice.

V 25. minúte sa hostia po dlhšom čase usadili v útočnom pásme, v presilovke najviac zaujal pokus Koyša, ale skóre sa nemenilo.

Už pri vyrovnanom počte hráčov na ľade sa do samostatného úniku dostal domáci kapitán Nagy, no v nádejnej situácii netrafil bránku.

Obe mužstvá predvádzali v druhej tretine bojovný hokej plný nasadenia a nechýbali ani emócie.

Diváci tlieskali v 36. minúte akcii domáceho Hričinu, ktorý sa elegantne zbavil dvoch obrancov, ale v koncovke neuspel.

Výhru pečatil Nagy

Hostia v tretej tretine vyrovnali hru a snažili sa aj o vyrovnanie skóre. Príležitosť k tomu mali najmä v 50. minúte počas presilovky.

V nej najskôr neuspel obranca Brňák a neskôr, v 54. minúte vo vlastnom oslabení ani Koyš, ktorý bol osamotený pred Kopřivom.

Košický brankár zmaril aj šancu Markoviča v 56. minúte a domáci si už cenné víťazstvo nenechali vziať.

Štyri sekundy pred koncom sa do prázdnej martinskej bránky trafil košický kapitán Ladislav Nagy a upravil na konečných 3:1.

Miroslav Marcinko, tréner HC Košice: "Od začiatku zápasu sme hrali s túžbou vyhrať. Už v prvej tretine sme si vytvorili veľa šancí a získali sme aj tesný náskok. Bol to náročný zápas a sme radi, že sme ho zvládli."

Pavel Paukovček, tréner MHC Martin: "Dianie v prvej tretine veľmi komentovať nechcem. Hrali sme počas nej dvakrát oslabení o dvoch hráčov. Oslabenia sme dokázali ustáť so cťou. Mužstvo sa nepoddalo ani napriek absencii troch obrancov z prvých formácií. Stále sme išli za cieľom otočiť zápas. V tretej tretine sme mali veľké chcenie i odhodlanosť. Mali sme aj niekoľko šancí na vyrovnanie, no to sa nám nepodarilo."

Ladislav Nagy, kapitán HC Košice: "Bol to ťažký zápas, pretože súper má veľmi bojovné mužstvo. Ich brankár chytá vynikajúco a my trochu bojujeme aj s tým. Mali sme veľa šancí, aj ja sám som išiel na bránku ešte v druhej tretine. Víťazstvo sa však cení. Teraz už myslíme na zápas v Martine. Budeme bojovať a uvidíme, ako to dopadne."

Richard Jenčík, útočník HC Košice: "Osobný trest som dostal po tom, čo som vystrelil na bránku po odpískaní. Bol veľký hluk, ja som to písknutie nepočul a tak som strieľal. Stane sa. Takéto vybojované víťazstvo je niekedy viac ako 7:0. Teší nás víťazstvo a sme radi, že žijeme. Určite chceme postúpiť."

HC Košice - MHC Martin 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) - stav série 2:3

Góly: 6. Jenčík (Huna, Klíma), 16. Šoltés (Hričina, Šedivý), 60. Nagy (Bicek) - 9. Heizer (Bačík, Tabaček).

Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: 13. Jenčík˙10 min za nešportové správanie - 13. L. Kozák 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Stano - Smrek, Korba, 4 077 divákov

Košice:K Kopřiva - E. Šedivý, M. Dudáš, Matejka, Šmach,Jankovič, Koch, P. Bartoš, Deyl - M. Bartánus, Suja, Bicek- Jenčík, Klíma, Rudolf Huna˙- L. Nagy, Boltun, Hričina - J.Milý, Tibor Varga, Šoltés.

Martin: Corbeil - L. Kozák, Salija, Bačik, J. Tabaček,Brňák, P. König, M. Dvořák, Pacalaj - R. Varga, Galamboš, Korostin - P. Koyš, Heizer, Markovič - Surovka, R. Dlouhý,B. Rapáč - Jurášek, Pokrivčák, Rzavský.