Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Krajčík sa presadil aj na Záhorí

Pri obci Lakšárska Nová Ves v okrese Senica usporiadali preteky v orientačnom behu

Ilustračné.(Zdroj: archív)

KOŠICE. Pri obci Lakšárska Nová Ves v okrese Senica usporiadali 10. ročník medzinárodných dvojdňových pretekov v orientačnom behu s názvom CESOM (Central European Spring Orienteering Meeting) 2017 za celkovej účasti 437 pretekárov zo siedmich štátov.

O prvé tohtoročné body do Slovenského rebríčka jednotlivcov i družstiev zápolili aj členovia troch klubov orientačného behu z Košického kraja a to: Akademik Technická univerzita (ATU) Košice, Kysak a Čingov Spišská Nová Ves.

Trate boli situované v rovinatom teréne s pieskovými dunami v dobre priebežnom borovicovom lese.

Triumf vybojoval Rakúšan

V elitnej kategórii mužov v súčte časov z dvoch etáp na strednej trati (8,4 km, 24 kontrol) a dlhej trati (18,6 km, 22 KS) zvíťazil Rakúšan Erik Nilsson za 128:07 min.

Len 2:26 min. zaostal po dvoch etapách druhý Michal Krajčík (ATU Košice) a tretí skončil Nitsan Yasur (Izrael) so stratou 5:28 min. na víťaza.

Na nevďačnej štvrtej pozícii skončil Tomáš Mušinský (ATU Košice). V nižšej výkonnostnej kategórii M21-B zvíťazil Dávid Franko (Kysak) pred Š. Mižúrom (Farm. BA) a tretí skončil František Lami (ATU Košice).

V ženskej elite na strednej (5,4 km, 15 KS) a dlhej trati (12,1 km, 16 KS) celkove najlepší čas 94:28 min. dosiahla Fínka Heini Saarimäki.

Druhá skončila Anna Nilsson (Rakúsko) so stratou 6:45 min. a tretie miesto obsadila Slovenka Silvia Chupeková (ŽU Žilina) za 109:01 min.

Ďalšie dve miesta obsadili pretekárky ATU Košice štvrté Kristína Krajčíková a piate Andrea Papugová.

V ďalších mládežníckych a veteránskych kategóriách sa zo zástupcov klubov košického kraja do 3. miesta umiestnili:

M-12A: 2. J. Janšo, W-14A: 3. Miroslava Velgosová,

M-14A: 1. Lukáš Novota, 2. R. Sláma, W-16A: 1. Ľuboslava Weissová, 2. S. Ivanková,

W-18A: 2. D. Kalenská, M-20A: 1. Dušan Sláma (všetci ATU Košice), W35-A: 2. T. Bednáriková (Čingov SNV),

M40-A: 3. Z. Roháč, W40-A: 2.J. Slámová,

W50-A: 1. Eva Mušinská,

M50-A: 1. Jozef Pollák (všetci ATU Košice), 2. G. Filó (Kysak), 3. P. Sláma, M55-A: 3.C. Takács,

M65-A: 1. Igor Roháč (všetci ATU Košice).

V kategórii K3 bez rozdielu veku i pohlavia vyhrala v konkurencii 28 pretekárov Katarína Papugová (ATU Košice) pred Romanom Petrincom (Rapid Bratislava).

Po pretekoch organizátori ocenili víťazov Slovenského rebríčka jednotlivcov i družstiev za rok 2016.