Košická športová týždňovka

Čo priniesol týždeň vo svete športu.

Košickí volejbalisti si zahrajú s Prešovom.(Zdroj: Korzár/Judita Čermáková)

Volejbalisti o bronz s Prešovom

Košickí volejbalisti rovnako ako pred rokom budú aj v tomto roku hrať o bronzové medaily. V treťom semifinále boli počas predchádzajúceho víkendu favorizovanej Nitre na jej palubovke vyrovnaným súperom len v prvom sete, v ďalších dvoch pôsobili skôr ako tréningový sparingpartner.

Po prehre 0:3 na sety prehrali 0:3 aj na zápasy v semifinálovej sérii.

„Ja som už od začiatku série avizoval, že Nitra je favorit a môžeme mu len uškodiť. Myslím si však, že k tomu vôbec nedošlo. Nejaké to čiastkové prevzatie hry do vlastných rúk tam bolo, ale celkovo sme neboli semifinálovo a bojovne naladení. Niektorí hráči sú zrejme nepoučiteľní a stále robia to, čo im škodí teraz, aj do budúcna. Som z toho veľmi sklamaný. Chcel som, aby sme s nimi zahrali peknú sériu, ale pekná séria to vôbec nebola," povedal po treťom semifinále tréner Košičanov Richard Vlkolinský.

Súperom Košičanov v boji o 3. miesto budú volejbalisti VK Mirad Prešov, ktorých v semifinálovej sérii prekvapujúco vyradila Prievidza.

Semifinálové výprasky vodných pólistov

Vo vodnopólovom extraligovom play-off sa po roku opäť črtá košický súboj o bronz. V semifinálových sériách oba košické tímy, Hornets aj Modrí Draci, prehrávajú 0:2 na zápasy.

V prvých zápasoch semifinálových sérií zaznamenali Košičania vysoké prehry. Kým v prípade Modrých Drakov v Novákoch sa prehra 4:11 čakala, nepríjemné prekvapenie svojim fanúšikom pripravili pred týždňom v domácom zápase so Sláviou UK Bratislava košické sršne.

Mužstvo, ktoré sa počas sezóny netajilo najvyššími ambíciami totálne vybuchlo a prehralo o 8 gólov 7:15.

Košičania nepochodili ani v druhých zápasoch semifinále v polovici týždňa. Hornets prehrali v Bratislave 7:11.

Draci síce doma trápili majstrovské Nováky, ale napokon im podľahli 6:8.

Futsalisti sa dočkali víťazstva

Po troch prehrách sa konečne dočkali víťazstva v baráži o účasť v extralige futsalisti Grizzly Slovakia Košice. Pred týždňom porazili na domácej palubovke tím MIBA Banská Bystrica presvedčivo 4:0.

„Potrebovali sme body ako soľ. Chceli sme sa odlepiť z chvosta tabuľky a som rád, že sme konečne vyhrali. Výsledok je veľmi pekný a snáď nás naštartuje. Mužstvo sa stmelilo a dúfam, že to takto pôjde i ďalej," povedal po zápase autor dvoch košických gólov Marek Hrabčák.

Viacerými dobrými zákrokmi, najmä v druhom polčase, sa v zápase prezentoval aj čerstvý reprezentant Slovenska Marek Kušnír.

„Banská Bystrica nás v druhom polčase zavrela, ale konečne sme to ustáli. Mali sme kúsok šťastia, ale hlavne sme konečne strelili góly. Som veľmi rád, že sa mužstvo konečne zomklo a dokázalo odohrať celý zápas na doraz. Verím, že takto to bude pokračovať," povedal Kušnír.

Piaty zápas desaťkolovej baráže odohrajú Košičania dnes (v piatok 7. 4.) večer v Nitre.

Býci už vedia, že to nebude ľahké

Košickým basketbalovým býkom úloha veľkého favorita vo štvrťfinále play-off príliš nesedí. S ôsmym tímom dlhodobej časti hrajú prekvapujúco vyrovnanú sériu a po dvoch zápasoch začínajú pri stave 1:1 na zápasy od nuly.

Už prvé štvrťfinále pred necelým týždňom v košickej Angels aréne naznačilo, že to vôbec nebude jednoduché. Handlovčania už v prvom zápase dokonale využili nie práve optimálne nastavenie býkov a od začiatku zápasu siahali na veľké prekvapenie.

Košičania napokon zvíťazili o jediný kôš 84:82. To, čo Handlovčania naznačili v Košiciach, potvrdili v stredu doma v Handlovej. Po ďalšom viac ako vyrovnanom zápase prvý raz v sezóne nad Košičanmi vyhrali 79:75 a vyrovnali stav série na 1:1.

„Opäť sme dobre nezačali zápas, museli sme doťahovať 10-bodový náskok Handlovej, čo nás určite stálo dosť síl. Ukázali sme ale, že sa nevzdávame a dostali sme sa do vedenia už do konca prvého polčasu. Náskok, čo sa nám podarilo vybudovať v tretej štvrtine, sme bohužiaľ neudržali a dovolili sme domácim sa dotiahnuť a ešte aj sme ich pustili do vedenia. Na konci si to udržali trestnými hodmi," komentoval priebeh druhého zápasu štvrťfinálovej série Michal Baťka.

Košičania môžu misky štvrťfinálových váh nakloniť na svoju stranu už v sobotu 8. apríla v domácej Angels aréne v treťom zápase štvrťfinále.

Opátske si schuti zastrieľalo

Tretím jarným kolom pokračovala aj III. liga Východ. Vyšné Opátske si po minulotýždňovom voľne na domácom trávniku schuti zastrieľalo proti Plavnici, ktorú vyprevadilo domov s výpraskom 5:0.

Dva góly domácich zaznamenal Róbert Zeher, strelecké štatistiky si o jeden gól vylepšil aj dlhodobo najlepší strelec tímu Radovan Bandžuch, ktorý si do štatistík pripísal 15. gól v aktuálnej sezóne.

V 20. kole súťaže sa Opátske, ktoré na 2. mieste tabuľky stráca na lídra z Trebišova jediný bod, predstaví v nedeľu 9. apríla na ihrisku podtatranského Svitu.

Téma: Volejbal