Young Angels tesne ušla nečakaná medaila

(Autor: oodangelskosice.eu)
Sportnet|18. apr 2017 o 00:00

Trofej napokon putovala do Belgicka.

KOŠICE. V košickej Angels aréne sa počas Veľkej noci konal finálový turnaj Európskej dievčenskej basketbalovej ligy (EGBL).

Trofej napokon putovala do Belgicka, domácim Young Angels tesne unikla medaila.

Juniorské basketbalistky Young Angels Košice nepatrili k favoritkám finálového turnaja, ale napokon príjemne prekvapili.

Na úvod štvrťfinálovej skupiny si nečakane poradili s víťazom dlhodobej časti BG Luleå zo Švédska 56:38, potom porazili aj ruský celok Sparta&K Moskovská oblasť – Vidnoje 59:53 a prehrali len s luxemburským družstvom CFBB 35:48.

To im vynieslo postup do semifinále, s ktorým rátal málokto.

V semifinále Košičanky nestačili na druhého slovenského zástupcu BKŽ Levice a podľahli im 30::52.

V záverečnom boji o bronz siahali domáce na medailu, ale dobre rozbehnutý zápas s CFBB Luxemburg stratili v poslednej štvrtine a prehrali ho po boji 65:70.

„Hrali sme na vrchole možností, škoda že sme sa v posledných troch minútach zľakli úspechu. Dievčatá však absolvovali basketbalovú maturitu. Pokrok tohto družstva za posledný rok je extrémny, klobúk dole pred trénermi Dvorščákom a Jalčovou,“ zhodnotil pre stránku goodangelskosice.eu generálny manažér košického klubu Daniel Jendrichovský.

Trofej z prestížnej mládežníckej konfrontácie putovala do belgického Bruselu, ktorý vo finále zdolal Levice 66:56.