Košickí volejbalisti v zápase s Prešovom odvrátili mečbal

Vyrovnané – 2:2. O bronze sa rozhodne vo štvrtok.
Vyrovnané – 2:2. O bronze sa rozhodne vo štvrtok. (Autor: VK KDS)
Sportnet|23. apr 2017 o 18:45

Až posledný piaty duel rozhodne o držiteľovi bronzu vo volejbalovej extralige.

KOŠICE. Aj vo štvrtom stretnutí medzi VK KDS Šport Košice a VK Mirad PU Prešov sa z víťazstva radoval domáci tím.

Košičania neponechali v dueli, v ktorom za stavu 1:2 v sérii museli odvracať medailový mečbal Prešovčanov, nič na náhodu a prvé dva sety ukoristili pre seba.

Šarišania síce dominovali v treťom dejstve, ale to ešte netušili, že v štvrtom sete ich doslova sfúkne uragán domácich, ktorí im dovolili uhrať len deväť bodov.

Séria o bronz sa tak za stavu 2:2 znova presunie do Prešova, kde sa už vo štvrtok od 17.00 hod. s určitosťou rozhodne o držiteľovi bronzovej sady medailí pre sezónu 2016/17.

Obaja túžia po medaile

Po skončení štvrtého stretnutia vyžarovala z Košičanov spokojnosť. Zároveň si ale veľmi dobre uvedomovali, že síce vyhrali dôležitú bitku, ale tá rozhodujúca ešte len príde na rad.

„Sme radi, že sme tento zápas vyhrali, no teraz sa už sústredíme na nasledujúci v Prešove," zhrnul výstižne dojmy v košickom tábore tréner VK KDS Šport Richard Vlkolinský.

Najvýraznejším spôsobom sa o víťazstvo domáceho celku 3:1 pričinili Sopko ml. a Jakubov, autori 26, resp. 19 bodov.

Prešovský kormidelník Jaroslav Vlk pochválil výkon súpera, avšak s tým čo predviedli jeho zverenci spokojný nebol.

„Taká je séria, sú to dve vyrovnané družstvá, každý túži po medaile. My sme dnes od prvého setu úplne vyhoreli, pod vynikajúcou hrou domácich. Nedokázali sme sa vyrovnať s agresívnym servisom a výbornou útočnou hrou súpera. Ak by sme uhrali druhý set, tak to mohlo byť zaujímavejšie, ale bohužiaľ, Košice boli vynikajúce a my sme sklamali na prihrávke."

Domov»Sportnet na východe»Košickí volejbalisti v zápase s Prešovom odvrátili mečbal