Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
Sportnet|26. apr 2017 o 00:00

Klub orientačného behu Akademik TU Košice usporiadal preteky v okrese Rožňava.

RUDNÁ. Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice usporiadal 3. kolo pretekov Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu nad obcou Rudná v okrese Rožňava aj za účasti pretekárov z maďarského Szegedu.

Kontrolné stanovištia boli situované v kopcovitom teréne s množstvom terénnych detailov (jamy, kôpky, údolíčka a ryhy), pozostávajúcich z banskej činnosti v minulosti.

Uvedený terén možno ľudovo nazvať aj „samajama“ kvôli veľkému množstvu jám.

Na mužskej 4,8 km dlhej trati s prevýšením 220 m a 22 kontrolami zvíťazil Peter Glončák (Farmaceut Bratislava) za 46:28 min. pred Dušanom Slámom (ATU Košice) za 49:08 min. Tretie miesto obsadil Dávid Franko (KOB Kysak) za 51:19 min.

Na ženskej 3,15 km dlhej trati s prevýšením 140 m a 19 kontrolami si prvenstvo vybojovala Antónia Šofranková (ATU Košice) za 48:58 min. pred oddielovou kolegyňou Natáliou Tyszovou, ktorá zaostala 4:03 min. Tretia skončila Ela Sedileková (ŠK Hadveo B. Bystrica) za 57:10 min.

Vo veteránskych kategóriách prvenstvá dosiahli a najlepšie z východniarov skončili: M35-: 1. Igor Porubčan (KOB Kysak), W35-: 1. Martina Breinerová (Metropol Košice), M45-: 1. Tibor Gera (Szeged-Maď.), 2. Miroslav Palička (Čingov Spišská Nová Ves), W45-: 1. Eva Mušinská (ATU Košice), M55-: 1. László Szabó (Szeged-Maď.), 2. Ľubomír Krajňák (KOB Kysak), W55-: 1. Helena Athanazová (ATU Košice). V Open kategórii bez rozdielu veku i pohlavia vyhrala Oksana Velgosová (ATU Košice) pred A. Hríbikovou (Hadveo B. Bystrica) a treťou Z. Sleziakovou (Viatoris Zvolen).

V náborovej kategórii „N“ bola prvá Katarína Perátová (KOB Kysak).

V žiackych kategóriách prvé miesta obsadili: W-12: Michaela Breinerová (Metropol Košice), M-12: Karol Janšo, W-14: Miroslava Velgosová, M-14: Richard Sláma (všetci ATU Košice). U dorastencov sa presadili pretekári z maďarského Szegedu: W-18: 1. Kamilla Szokol (Szeged-Maď.),...3. V. Vancáková (ATU Košice), M-18: 1. Ferenc Jónás (Szeged - Maď.),...3. M. Kurák (ATU Košice).