Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. (Autor: TASR/Henrich Mišovič)
Sportnet|28. apr 2017 o 00:00

Na Silickej planine bežali okrem slovenských aj maďarskí pretekári.

KOŠICE. Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice usporiadal na Silickej planine 4. kolo pretekov Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu na dlhých tratiach za účasti okrem slovenských aj maďarských pretekárov.

Na najdlhšej 7,7 km dlhej trati mužov s prevýšením 210 m a 19 kontrolami najlepší čas dosiahol Maďar Dániel Fehérvári v drese ATU Košice za 51:04 min.

Druhý skončil Peter Glončák (Farmaceut Bratislava), ktorý zaostal 2:20 min. a tretie miesto obsadil Dušan Sláma (ATU Košice) za 53:57 min.

Na ženskej trati dlhej 5,7 km (205 m prev., 15 KS) bola najrýchlejšia Natália Tyszová za 53:43 min. pred Antóniou Šofrankovou, ktorá zaostala 1:45 min. a tretie miesto obsadila Andrea Papugová za 57:17 min. (všetky ATU Košice).

Vo veteránskych kategóriách si prvé miesta vybojovali: W35-: Bibiána Perátová, M35-: Igor Porubčan (obaja KOB Kysak), W45-: Eva Mušinská, (ATU Košice), M45: Róbert Miček (Čingov Spišská Nová Ves), W55-: Judita Sádecká (ATU Košice), M55-: Anton Onder (Metropol Košice).

V otvorenej kategórii „K“ na 3,57 km trati bez rozdielu veku i pohlavia zvíťazil Boris Ďurčo pred Petrom Kováčom (obaja ATU Košice) a tretia skončila Zuzana Sleziaková (Viatoris Zvolen).

V mládežníckych kategóriách prvenstvá zaznamenali: M-12: Jakub Janšo, W-14: Simona Mihaličová, M-14: Richard Sláma (všetci ATU Košice), W-18: 1. Kamilla Szokol, M-18: Ferenc Jónás (obaja Szeged- Maď.).