Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína

Futbalisti Lokomotívy o výhru prišli v závere

O plný bodový zisk v súboji so Skalicou ich pripravil vlastenec stopéra Pavúka.

Jeho gól nestačil. Róbert Jano skóroval na 1:0, ale tri body domáci nebrali. (Zdroj: fclokomotiva.sk)

DRUŽSTEVNÁ p/H. Len pár minút delilo futbalistov Lokomotívy Košice od dosiahnutia tretieho domáceho víťazstva 2:1 v rade. O plný bodový zisk v súboji so Skalicou ich pripravil vlastenec stopéra Pavúka.

V súboji popredných druholigových tímov sa očakával rušný zápas a taký sa na ihrisku aj odohrával.

Loptu mali viac vo svojej moci hostia zo Skalice, ale Lokomotíva sa v prvom polčase prezentovala obdivuhodnou efektivitou. V 19. min predviedli domáci sériu rýchlych náražačiek, pred Janom sa otvoril priestor a najlepší kanonier súťaže to strelou k žrdi náležite využil – 1:0.

Ubehlo len deväť minút, Chmelo dlhým pasom našiel Karaša, defenzíve Skalice zlyhala ofsajdová línia a bolo 2:0.

Hostia mohli odpovedať Jakubekom, ale jeho hlavička sa medzi žrde nevošla.

Hneď po zmene strán nevyužil šancu na knokaut Karaš, čo len posmelilo hosťujúci tábor. Ulrich ešte v tutovke neuspel, ale na Jakubekov pohotový volej v 62. min nemal Bréda nárok a bolo znížené.

Hoci sa zdalo, že Skaličania pôjdu od tohto momentu ešte viac za vyrovnaním skóre, hra sa potom odohrávala prevažne medzi šestnástkami.

Už-už sa zdalo, že to Lokomotíva ustojí, ale v 88. min súper predsa len udrel.

Ulrichov razantný priamy kop z diaľky nadvihol hlavou Pavúk a tečovaná prudká strela zapadla od brvna za bránkovú čiaru – 2:2.

V záverečných sekundách si už žiadne z mužstiev šancu na rozhodujúci gól nevypracovalo.

Tréneri vyzdvihli kvalitu

Po záverečnom hvizde vyžarovala väčšia spokojnosť z hosťujúceho tábora. Skalica sa na pondelkový finálový duel Slovnaft Cupu, v ktorom sa v Poprade stretne so Slovanom Bratislava, naladila povzbudivou remízou z pôdy priameho druholigového konkurenta, ktorému tak nedovolila v tabuľke odskočiť na viac než jednobodový rozdiel.

„Videli sme veľmi zaujímavý zápas. Začali sme ho veľmi dobre, v prvom polčase sme si vypracovali dve šance, ale boli to domáci, ktorí šli do dvojgólového vedenia. Napriek tomu sme sa aj po polčase snažili pokračovať vo svojej hre, pritlačiť súpera a streliť kontaktný gól. To sa nám podarilo a v závere sme aj vyrovnali. Som hrdý na svojich hráčov, pretože ukázali charakter. Bodovali sme u súpera, ktorý doma nestratil body už veľmi dlho. Pred pohárovým finále je to pre nás veľké povzbudenie,“ zhodnotil remízový zápas tréner MFK Skalica Jozef Kostelník.

Sklamanie sa zračilo z tváre domáceho kormidelníka Alberta Rusnáka.

„Slová súperovho trénera tešia, pretože svedčia o tom, že sme s naším mužstvom urobili progres. Bol to kvalitný zápas s kvalitným súperom, z našej strany s výborným prvým polčasom. V druhom polčase sme nevyužili šancu, po ktorej mohlo byť vymaľované. Mrzí ma akurát to, že súper má silné štandardné situácie, dobrých hlavičkárov, napriek tomu zahrával nespočetné množstvo štandardiek. Nemyslím si, že by sa naša hra natoľko zmenila, takže to bolo skôr niečím iným. Ale nechcem nikomu krivdiť. Ešte viac nás škrie vyrovnávajúci vlastný gól. Ale taký je futbal, ukázať vie rôzne stránky. Dnes k nám nebol milosrdný. Ale Skalica si asi zaslúžila vyrovnať.“

Téma: Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal