Beh po košickom letisku vyhral Sahajda, po návrate z Kene valcuje

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: TV Košice)
Jaroslav Vrábeľ, SITA|29. apr 2017 o 22:46

Ponúkame kompletné výsledky Wizz Air Košice Runway Run 2017.

KOŠICE. Okolo 1 500 bežcov si v sobotu napriek chladnému počasiu nenechalo ujsť druhý ročník originálneho behu po dráhe košického letiska.

Wizz Air Košice Runway Run 2017 opäť prilákal známych špičkových pretekárov, ale aj rekreačných bežcov i celé rodiny s deťmi.

Náročnejšiu, 10-kilometrovú trať najrýchlejšie, za 30 minút a 17 sekúnd, zvládol Košičan Tibor Sahajda.

Ten po návrate z niekoľkomesačného sústredenia v Keni opäť potvrdil výbornú formu, keď vyhral aj nedávny polmaratón v Budimíre i beh v košickej zoo.

Medzi ženami na „desiatke“ triumfovala košická orientačná bežkyňa Katarína Lamiová za 40:13 min.

Na polovičnej vzdialenosti 5 km vyhrali Patrik Vyšňovský (Košice, 16:29 min.) a Lucia Linkeschová (Košice, 20:13 min.).

Výsledky

Muži - 10 km:

1. Tibor Sahajda 30:17 min, 2. Imrich Pástor(obaja Košice) 32:04, 3. Marián Zimmermann (Kluknava) 32:36

Ženy - 10 km:

1. Katarína Lamiová 40:13, 2. MiriamReistetterová (obe Košice) 42:45, 3. Lucia Ilková (Prešov)44:07

Muži - 5 km:

1. Patrik Vyšňovský 16:29, 2. Emil Henček(obaja Košice) 17:08, 3. Michal Ivančo (Banské) 17:11

Ženy - 5 km:

1. Lucia Linkeschová 20:13, 2. SimonaŠofranková 20:18, 3. Ivana Szabóová (všetky Košice) 20:45

Wizz Air Košice Runway Run 2017: fotogaléria

1.5.2017

Domov»Sportnet na východe»Beh po košickom letisku vyhral Sahajda, po návrate z Kene valcuje