Ťahanovský plný zásah na Watsonke

Brankár TU Košice Valentín Kateržábek. Inkasoval štyri góly a mal čo robiť aj pri ďalších akciách súpera. (Autor: Rudolf Rondzik)
Rudolf Rondzik|9. máj 2017 o 00:00

V stretnutí V. ligy medzi Sláviou TU Košice a Ťahanovcami sa z víťazstva 4:1 radovali hostia.

KOŠICE. Malé košické derby na bývalom ihrisku slávnych VSS na Watsonovej ulici začalo riadne zhurta.

Už v 3. minúte trestali hostia nevyužité šance domácich v zmysle ošúchanej starej pravdy nedáš – dostaneš.

Kým vysokoškoláci stihli nepremeniť v krátkom čase po výkope dve parádne možnosti na otvorenie skóre, Ťahanovčania prakticky z protiútoku po bratskej spolupráci Koľvekovcov Tomášom, vyzval ho Dominik, znova trestali.

A keď domáci Ečegi pohrdol ďalšou príležitosťou, druhý z úspešných bratov Dominik o niečo neskôr využil dieru v obrane technikov a s obrovským prehľadom technicky zvýšil na 2:0.

Po prestávke mali síce viditeľne viac z hry domáci a svoju snahu korunovali nádherným volejom Gajdošíka na 1:2, no hneď po rozohraní zo stredového kruhu „kiksol“ ich gólman Kateržábek a Škyrta pohodlne trafil prázdnu sieť.

O pár minút neskôr ešte tečovaným lobom výsledok na 4:1 prikrášlil opäť Dominik Koľvek.

Kouč víťazov Radek Sasák svoju spokojnosť po dueli neskrýval.

„Pochopiteľne, máme radosť z plného zisku. Po domácej strate dvoch bodov s lídrom zo Sokolian (1:1) sme si trúfali u nováčika na plný zásah. Napriek nevýraznému úvodu, keď sme nechali gólový priestor domácim, ktorí ho našťastie nevyužili, nám vyšli dve brejkové akcie. To nás samozrejme uspokojilo. I po návrate zo šatne sa situácia zopakovala. Vysokoškoláci vyvinuli snahu s výsledkom niečo urobiť, aj znížili na rozdiel gólu, avšak moji zverenci zvýšili úsilie, prinútili súpera chybovať, a tak sme to využili. Pozitívom oproti situácii spred týždňa bolo, že som mal k dispozícii predsa len širší káder, a tak si mohli všetci s chuťou zahrať. Výsledok s predposledným tímom tabuľky nepreceňujeme, ale je tou správnou injekciou do ďalšieho snaženia.“