Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Medzi statočnými bežcami triumfoval cyklista Lami

V Kysaku zorganizovali minulý pondelok Lesný beh statočných.

Michal Lami. Horský cyklista súťaží s bežcami.(Zdroj: db)

KYSAK. Chata Hrešná, obec Kysak a bežeckí nadšenci z runTV.eu zorganizovali minulý pondelok Lesný beh statočných.

Trať viedla z obce Kysak cez Jánošíkovu baštu, sedlo Repy až na Chatu Hrešná pri Košiciach – Kavečanoch. Na 15 km účastníci nastúpali 650 m.

Najrýchlejším bol horský cyklista Lami

Spomedzi presnej stovky statočných absolventov náročnej trate vedúcej terénom bol najrýchlejší Košičan Michal Lami, ktorého hlavnou športovou disciplínou je horská cyklistika.

V minulom roku v nej po namáhavej dvojročnej kvalifikácii dokonca vybojoval pre Slovensko miestenku na hry letnej olympiády do brazílskeho Ria.

Sen o účasti na olympiáde sa mu síce nesplnil (priaznivci športu si pamätajú, že nakoniec Slovensko reprezentoval Peter Sagan), na šport však tento skromný 31- ročný mladík nezanevrel.

Terén mu vyhovuje viac ako asfalt

Čoraz viac sa mu darí aj na bežeckých podujatiach, kde rovnocenne konkuruje vytrvalostným bežcom – špecialistom.

Zúčastňuje sa na nich spolu so svojou manželkou Katarínou, slovenskou reprezentantkou v orientačnom behu, ak to nekoliduje s termínovou listinou.

„Mám rád takéto kopcovité behy v teréne, vyhovuje mi to viac ako asfalt. Počas celej trate som bežal s Mirom Lukáčom bok po boku, rozdali sme si to až na posledných 500 metroch. Som potešený, že som zvíťazil. V poslednom čase som absolvoval niekoľko bežeckých podujatí, kde mi práve záver nevyšiel a ostala pre mňa iba tretia, resp. zemiaková štvrtá pozícia,“ povedal Lami.

Spoločnosť na stupni víťazov mu robil v cieli druhý 32- ročný Miroslav Lukáč z Elite OCRA Teamu Slovakia a bronzový Július Kaľavský, vekom veterán oslavujúci v tomto roku jubileum – štyridsiatku, ktorý obdivuhodne rýchlo (za 10 dní) zvládol regeneráciu po horskom maratóne v Chorvátsku.

Medzi ženami dominovali Košičanky Zuzana Hanusová a Dana Vojteková pred Prešovčankou Luciou Dančišinovou.

Kvalitná konkurencia sa zišla i v severskej chôdzi s paličkami nordic walking.

Prvenstvo vybojoval úradujúci majster Európy v tejto disciplíne Jozef Šoltés z Prešova, medzi ženami do cieľa najskôr došla Michaela Lukáčová z Košíc.

Téma: Beh

Pri obci Zemplínska Široká objavili neznámu nebezpečnú látku

Zasahovali pracovníci Kontrolného chemického laboratória civilnej ochrany Jasov.

Zamestnankyňa pošty si ulievala peniaze

Košičanka prišla o zamestnanie a dostala štvorročnú podmienku.

Horský záchranár: Slovenský raj niektorí turisti podceňujú

Úspešný zásah ich napĺňa vynikajúcim pocitom.

Kontroverzný Lenin prišiel do Seattlu z Popradu

Pred Nežnou revolúciou mal byť pýchou Popradu, dnes irituje obyvateľov mesta Seattle.

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.