Na Severe dominoval Tatranec

Oceňovanie víťazov. Najlepší muži s paralympioničkou Oroszovou.
Oceňovanie víťazov. Najlepší muži s paralympioničkou Oroszovou. (Autor: Anton Onder)
Sportnet|29. máj 2017 o 00:00

V Košiciach usporiadali 5. ročník cestného behu Severská desiatka.

KOŠICE. Mestská časť Košice -Sever usporiadala 5. ročník cestného behu Severská desiatka za účasti 147 bežcov.

Na 10 km členitej trati v košickej prímestskej časti medzi Bankovom a Alpinkou dominoval spôsobom štart-cieľ s vyše minútovým náskokom slovenský olympionik v behu na lyžiach Peter Mlynár (Vysoké Tatry) za 35:11 min. Druhý dobehol Martin Kušnirik (TJ Obalservis Košice) za 36:22 min. a tretie miesto obsadil Marek Šelleng (Košice) za 36:27 min.

V konkurencii 38 žien bola najrýchlejšia časom 42:36 min. Košičanka Miriam Reistetterová, ktorá súčasne vyhrala kategóriu žien od 40 rokov. Druhá finišovala do cieľa víťazka kategórie žien do 39 rokov Alena Farkašová (AC Michalovce) za 43:02 min. a tretia dobehla Stelia Tudevdorj (Active Life Košice) za 46:52 min.

V ďalších veteránskych kategóriách prvé miesta obsadili: M40-: Marek Kolarčík (BigMedia Košice), M50-: František Kraviansky (Pro-body Triatlon team Košice), M60-: Ján Strömpl (BK Spartak Medzev), W50-: Zlatka Semanová (O5 BK Furča Košice).

V kategórii juniorov zvíťazil Samuel Sciranka (Hermanovce n/T) a u junioriek vyhrala Radka Balogová (ŠK Biatlon Prešov).