Kondrádov veľký cirkus
Konrádov veľký cirkus príde dnes do Košíc a dnes večer o 8. hodine zaháji rad predstavení, a to na starom športovom "hrišti" na Rákócziho okružnej (Moyzesova ulica). Konrádov cirkus je najväčším podnikom republiky a jeden z najväčších svetových.
Disponuje najkrajším konským materiálom a sú tu zastúpené aj ďalšie druhy zvierat. Šesť obrovských bielych ľadových, báječne učených medveďov, ďalej hnedočierne a iné medvede.
Má taktiež veľký artistický personál a umelcov zo všetkých národov. Zvlášť vyniká desaťčlenná spoločnosť Arabov „Vecanzu". Program veľkého Konrádovho cirkusu je toho času bez konkurencie a predčí všetko, čo dosiaľ bolo videné.
(Slovenský východ 7.6.1922)

Autobusová doprava Košice - Herľany
Dňa 9. júna 1922 bola zahájená pravidelná osobná, poštová (listy a balíky) autobusová doprava na trati Košice - Herľany a späť. Autobusy budú odchádzať z Košíc od budovy poštového úradu Košice I na Poštovej ulici o 7. hod. 45 min. Zastávky sú: Košice nádražie, Košická Nová Ves, Vyšné Olšany, Bidovce, Kamenica, Herľany.
Príchod do Herlian bude o 10 hod. 05 min. a odchod z Herlian o 14 hod. 20 min. A príchod do Košíc 16 hod. 25 min. V nedeľu a vo sviatok bude jazdiť z Košíc ešte druhý autobus, s odchodom o 14 hod. a príchodom do Herlian o 16 hod. 05 min. Tento nedeľný autobus bude odchádzať z Herlian v pondelok o 10 hod. 45 min. a príde do Košíc o 12 hod. 45 min.
Poplatok za jedna jazdu činí z Košíc do Herlian alebo z Herlian do Košíc 16 Kč. Deti do 10 rokov platia polovicu.
Cestujúci si môžu vziať zdarma do autobusu „zavazadlo" do 10 kg, pokiaľ niet rozmerov veľmi veľkých. Za „zavazadlá" ťažšie alebo väčšie sa platí poplatok.
Dnes sa konala skúšobná jazda, ktorej sa zúčastnili zástupcovia poštového riaditeľstva, poštového úradu a štátneho stavebného úradu v Košiciach, ktorí v herlianskych kúpeľoch prevádzajú kolaudáciu opravných prác.
(Slovenský východ 10.6.1922)
Čo je s korunou na županskom dome v Košiciach?
Pred časom priniesli časopisy správu, že na županskom dome v Košiciach je koruna nad znakom župy. Časopisy žiadali, aby táto koruna ako zvyšok z maďarskej éry bola odstránená.
Županský úrad v Košiciach na základe tejto novinárskej správy vyzval štátny stavebný úrad v Košiciach, aby dal túto - podľa správ časopisov - maďarskú korunu odstrániť.
V týchto dňoch oznámil štátny stavebný úrad v Košiciach župnému úradu osobitným prípisom, že táto koruna nad županským znakom v Košiciach nie je maďarská, ale ideálna a keďže je to umelecká pamiatka, štátny československý úrad pre zachovanie umeleckých pamiatok v Bratislave nepovolil, aby táto koruna bola zo županského domu v Košiciach odstránená.
(Slovenský východ 10.6.1922)

Otvorenie kiosku
Veľactenému obecenstvu úctivo oznamujeme, že sme otvorili reštauráciu, kaviareň a cukráreň v „Kiosku" Sokolského sadu (dnes Mestský park) v Košiciach.
O dobrú kuchyňu a prvotriedne nápoje je postarané. Prosíme o láskavú podporu zo strany veľacteného obecenstva. Podpísaní Riškovič a Kočiš - reštauratéri.
(Slovenský východ 7.6.1923)
Tetovaný zločinec
Košická štátna polícia sa stretla predvčerom s azda 30 ročným mužom, ktorý sa v podnapitom stave túlal pri Hornáde. Podozrivý človek nemal pri sebe žiadnu legitimáciu, ale za to striebornú misku so skleneným tanierikom, aký sa používa na kompóty.
Bol dopravený na políciu a keď sa vyspal z opitosti, podrobený bol výsluchu. Udal že prišiel z Maďarska, že sa menuje Štefan Varga, že vraj nie je duševne normálny, že bol už aj v blázinci a že vraj prišiel na Slovensko hľadať svojich príbuzných. Ich mená a bydliská však kvôli svojej duševnej chorobe zabudol.
Policajní úradníci použili pri výsluchu niekoľko ráz slová, akých používajú zločinci vo svojej dorozumievacej reči a hľa! Tu sa ukázalo, že neznámy a nenormálny, tejto zločineckej reči dobre rozumel!
Pri osobnej prehliadke bolo zistené, že neznámy človek má na rukách, na prsiach a na chrbte tetovanie, a síce veľmi bohaté a ozdobné. Na jednej ruke má vytetovaný balón, na druhej ruke srdce s písmenami G B a s dátumom 1891.
Keď policajní úradníci neznámeho upozornili, že sa týmto tetovaním prezradil a že sa nemenuje Štefan Varga, zatknutý sa priznal, že jeho pravé meno je György Balogh. Policajných úradníkov však čakalo ešte iné prekvapenie, ktoré im pripravilo tetovanie zatknutého Maďara. Na prsiach má od krku až po samé brucho po celej šírke vytetované najrôznejšie obrázky, ktoré akoby pripomínali najnovšiu ženskú módu - látky a la Tutanchamon.
Tieto vytetované obrázky na prsiach vyzerajú, akoby spolu tvorili divadelnú oponu. A veru. Keď policajti odsunuli túto oponu tým, že si obrátili neznámeho zločinca chrbtom, objavilo sa im divadlo, ktoré naozaj na scéne ľudskej kože ešte nevideli.
Zločinec mal totiž na chrbte obrázok zobrazujúci výjav groteskne perverzný, ktorý nie je možné slovami vyjadriť tak pre jeho bizarnosť ako aj pre jeho odpornosť.
(Slovenský východ 8.6.1923)
Zabudnutý kút Košíc
O takzvanú košickú perifériu je veľmi nedostatočne postarané. Jedným z týchto zabudnutých kútov je časť mesta na pravom brehu Hornádu, medzi prešovským mostom a topiarňou.
Je tu mrchovište, ktoré je neohradené a prístupné nepovolaným ľuďom. Cigáni sem prichádzajú v skupinách, vyhrabávajú mäso zdochlín a odrezávajú si kusy zakopaných zvierat. Kúsok ďalej je sklad kostí.
V lete je nemožné prejsť okolo tohto skladu pre kŕdle múch a neznesiteľný zápach.
Po celom blízkom okolí sa tu šíri otrava a zárodky nákazlivých chorôb.
Na Starej prachárni č. 2, v dome, kde býva 10 rodín priamo vo dvore, na 20 krokov od obydlí v drevenej búde má majiteľ zložený olej a benzín.
Odporuje to bezpečnostným a policajným predpisom, a preto sa obyvatelia tejto časti mesta rozhodli podať úradom správu o neprístojnostiach, ktoré sa tu trpia a žiadajú ich odstrániť.
(Slovenský východ 10.6.1932)

Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári