Najlepší východniari na tratiach v Malých Karpatoch chýbali

Beh Zoborskou lesostepou ponúkne účastníkom krásne scenérie.
Beh Zoborskou lesostepou ponúkne účastníkom krásne scenérie. (Autor: dh)
Sportnet|22. jún 2017 o 00:00

Najmä v elitných kategóriách mali len symbolické zastúpenie.

KOŠICE. Seriál Slovenského rebríčka jednotlivcov v orientačnom behu pokračoval ďalšími pretekmi na Bielom kríži-Svätý Jur pri Bratislave za účasti malej skupiny východniarov.

Trate boli situované v kopcovitom teréne Malých Karpát, pričom prvá etapa bola na stredných tratiach a 2. etapa na dlhých tratiach.

Najmä v elitných kategóriách mali východniari len symbolické zastúpenie, keď u mužov chýbal Michal Krajčík (príprava na MS) a Tomáš Mušinský štartoval len v prvej etape, v ktorej skončil štvrtý.

Víťazom sa stal Ondrej Piják pred M. Dávidíkom a P. Mižúrom (všetci Bratislava) a z našich bol najlepší v súčte dvoch etáp štvrtý Miroslav Papuga (ATU Košice).

V ženskej elite pri neúčasti Košičanky Macinskej zvíťazila Tereza Miklušová (Rapid Bratislava)pred L. Kovalančíkovou (Hadveo B. Bystrica) a tretie miesto obsadila jediná zástupkyňa východniarok Natália Tyszová (ATU Košice).

Vo veteránskych kategóriách si z východniarov ocenenia do 3. miesta vybojovali: M35-A: 1. Martin Bednárik (Čingov Sp. N. Ves), M40-A: 1. Z. Roháč, W45-A: 3. V. Kuráková, M50-A: 1. Mikuláš Novota (všetci ATU Košice), 2. G. Filó (KOB Kysak), 3. P. Sláma, W50-A:_2. E. Mušinská (obaja ATU Košice), M55-A: 2. M. Palička (Čingov Sp. N. Ves).

V mládežníckych kategóriách z východniarov prvenstvá dosiahli u žiakov do 14 rokov Lukáš Novota, v kategórii dorasteniek do 16 rokov Ľuboslava Weissová a u juniorov do 20 rokov Dušan Sláma (všetci ATU Košice).

Domov»Sportnet na východe»Najlepší východniari na tratiach v Malých Karpatoch chýbali