KOŠICE. Klienti denného stacionára v Bajanoch v okrese Michalovce sa rozhodli obdarovať Neonatologické oddelenie Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) na Rastislavovej ulici v Košiciach.
"Seniori venovali najmenším pacientom viac ako 30 vlastnoručne zhotovených farebných súprav oblečenia. Detičky tak majú nové svetríky, dečky, rukavičky, ponožky či čiapky, informovala v pondelok hovorkyňa UNLP Ivana Stašková.
S netradičnou myšlienkou prišla do stacionára pani Mária Szabová, pričom ostatné klientky boli z jej nápadu nadšené.
Po kúpe rôznofarebných vĺn sa šikovné ruky miestnych žien pustili do práce a za dva mesiace boli súpravičky hotové.
"Výsledok ich práce sa rozhodli venovať práve nám. Ako prezradili, táto práca ich baví a budú v nej pokračovať aj naďalej," uviedla Stašková.
Spätná väzba na seba nenechala dlho čakať a klientky centra už majú aj ďalších záujemcov o ich vlastnoručne zhotovené detské oblečenie, a to v nemocniciach nielen doma, ale aj v zahraničí.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári