Ukradli im šaty, nemohli ísť domov
Každým dňom prichádzajú nové a nové sťažnosti o tom, že sa na kúpaliskách objavujú čoraz trúfalejšie lúpeže, a že z kabínok miznú cennosti návštevníkov. Zlodeji sú stále viac nemravnejší. Nevystačia si totiž len s vreckárskym umením v podobe odcudzenia hodiniek či peňaženky, ich pozornosť sa začína sústreďovať už aj na krádež samotných šiat.
Takto pochodil pred niekoľkými dňami istý vysokoškolský študent, keď mu z vojenskej plavárne (dnes sa tam nachádza piváreň Kembridž, pozn. autora) za záhadných okolností zmizli šaty.
Domov sa dostal len potom, čo si v blízkej predajni zaopatril náhradný odev. V ten istý deň ukradli ďalšiemu študentovi peňaženku.
Vyčíňajúceho kúpeľného zlodeja sa zatiaľ nepodarilo zneškodniť, lebo včera došlo k novým krádežiam v Gajdových kúpeľoch. Tentoraz zmizli dve vreckové hodinky a z prezliekacej kabínky civilné šaty vysokopostaveného vojenského dôstojníka.

Z ošemetnej situácie sa dotyčný vojak dostal potom, čo si z domu nechal priniesť nové oblečenie. V inakšom prípade by musel cestovať domov v kúpeľnom drese.
Polícia vyslala do plavární a na kúpaliská detektívov, aby konečne urobila rázny koniec týmto nepríjemnostiam. Kontrola je ale veľmi náročná vzhľadom na húfy kúpajúcich, hľadajúcich osvieženie v časoch tropických horúčav.
Detektívom sa však podarilo vypichnúť istého mladého muža, podozrivého z vyššie spomenutých krádeží.
Polícia zároveň vyzvala všetkých majiteľov záložní, aby boli ostražití a hlásili všetko podozrivé. V jednej záložni sa totiž podarilo objaviť odcudzené šaty, patriace jednému z okradnutých študentov.
(Kassai Ujság 4.8.1932)

Vykradli kaplnku a odniesli poštovú schránku
V Ťahanovciach opäť začína samopašné vystrájanie, aké narobilo mnoho poplachu pred niekoľkými rokmi.
Je ešte dobrej pamäti, ako parobkovia ukradli ťažký voz, po čiastkach ho vyniesli na strechu majiteľa a tam ho potom poskladali a priviazali povrazom. Inokedy ukradli periny a vankúše a perie z nich vysypali do studne, alebo kolomažou nafarbili všetky kľučky u dvier.
Zdá sa, že miesto bitiek prichádzajú opäť na denný poriadok staré nezbedné zvyky (lebo v Ťahanovciach sa teraz nebijú), lebo neznámi páchatelia, ktorí môžu byť hľadaní len medzi samopašnými parobkami, vykradli kaplnku Juraja Tkačíka, stojacu pri Hornáde. V kaplnke holo niekoľko svätých sošiek a kvetinových váz.
Tej istej noci zvesili z múra poštovú schránku a ukryli ju na neznámom mieste. Nie je vylúčené, že sa hnali za jej obsahom a po rozbití schránky vykradli z nej listy.
(Slovenský východ 5.8.1932)
Kameňmi rozbombardovaný dom v Sokoli
V stredu bola v Sokoli pri Košiciach svadba, na ktorú roľník Ján Gereč iste nezabudne. Vydával dcéru do Malej Viesky.
Parobkovia zo Sokoľa prisahali dievčaťu a jeho otcovi pomstu, že sa Gerečová nechcela vydať za žiadneho Sokoľčana. Krátko po zahájení svadobného veselia, keď parobkovia už mali dostatok „guráže", počala proti Gerečovmu domu divoká kamenná paľba, že škridle na Gerečovom dome sa rozletovali ako črepiny granátov.
Niekoľko kameňov vletelo aj do okien a za niekoľko minút vyzeral svadobný dom ani rozbombardovaná chatrč na „italskej" fronte.
Gereč sa zamiešal do veci, nenechal si rozbúrať dom, ale bol zbitý istým Kuruczom a jeho pomocníkmi. Medzi nimi bol tiež nádejný bitkár Ján Ferencz, ktorý nebezpečne zranil latou od plota železničného zriadenca Štefana Lengyela, ktorého odniesli z miesta úplne zakrvaveného.
Dosiaľ ešte neboli zistení všetci páchatelia, preto sa četníctvo z Malej Viesky pustilo celou silou do vyšetrovania.
(Slovenský východ 5.8.1932)

Milú pobodal zo žiarlivosti
Na tanečnej zábave v Rozhanovciach sa odohrala včera vražedná scéna zo žiarlivosti. Ondrej Horňák, 24 ročný parobok napadol v opilstve svoju milú 30 ročnú Johanu Breckovú a bodol ju dvakrát dlhým kuchynským nožom do pŕs.
Mladá žena následkom veľkej straty krvi padla za chvíľu do bezvedomia a v takom stave bola dopravená do košickej nemocnice. Jej stav je vážny a niet nádeje na jej záchranu. Útočník bol zatknutý a po výsluchu bol dopravený do väzby štátneho zastupiteľstva v Košiciach.
Brecková je už dosť dávno rozvedená a Horňák sa o ňu teraz uchádzal. Rodičia z obidvoch strán však ich láske nepriali a keď sa teraz Brecková začala svojmu milencovi vyhýbať, rozhodol sa k tomuto činu.
(Novosti 4.8.1936)
Nemecko a Taliansko zasahujú v Španielsku
Španielska vláda bombardovala nemeckú loď.
Správy zo Španielska si stále odporujú podľa toho, z ktorého tábora pochádzajú. Správy vzbúrencov hlásia, že situácia v Madride je kritická, že Madrid je úplne obkľúčený povstalcami a že vláda Španielska v skutočnosti už nie je pánom Madridu, kde v plnej miere rozhoduje režim komunistický.
Komunisti sa vraj zmocnili v Madride všetkých verejných budov, kostolov a kláštorov. Nemecká nákladná loď Sevilla, ktorá priplávala do Tangeru, oznámila, že bola včera v prístave La Rache v španielskom Maroku bombardovaná vládnym španielskym krížnikom.
Krížnik vyzval loď Sevillu, aby ihneď opustila španielske vody vzhľadom k tomu, že španielski povstalci sú vo "válečnom" stave voči vládnej moci španielskej
. Loď Sevilla neposlúchla, načo španielsky krížnik zahájil bombardovanie nemeckého plavidla. Strely však minuli svoj cieľ.
(Slovenský východ 6.8.1936)

Hutné pivo už v staroveku
Onedlho budeme mať aj my pivo v plechovkách ako v Spojených štátoch amerických. Bude to veľmi dobré pre transport.
Zakladáme si na svojom pokroku, ale profesor Linder z berlínskej univerzity objavil, že Babylončania z dôb proroka Daniela a kráľa Nebukadnesara poznali veci, o ktorých nemáme ani zdania. Tak napríklad poznali tajomstvo, ako vyrobiť hutné pivo zvané saviq, ktoré posilňuje na dlhých cestách púšťou.
Jednoducho vzali tehlu piva ako polievkovú kocku, dali ju do vody, kde sa rozpustila a pivo bolo hotové.
(Novosti 4.8.1936)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári