KOŠICE. Národná kriminálna agentúra (NAKA) v utorok zadržala jedného z riadiacich pracovníkov Národnej banky Slovenska (NBS).
Túto informáciu priniesol portál www.parlamentnelisty.sk.
Podľa portálu polícia údajne vzniesla obvinenie voči I. B. pre podozrenie z trestného činu korupcie a prekračovania právomoci.
Tento muž mal podpisovať rozhodnutie o nútenej správe poisťovne Rapid Life.
NBS prebrala kontrolu nad Rapid Life v polovici júna pre problémy s vyplácaním klientov.

Polícia zatiaľ mlčí
NAKA momentálne viac informácií zverejniť nechce, vraj tak urobí v najbližších dňoch.
Zatiaľ nie je potvrdené, že by mal zadržaný a obvinený pracovník NBS pracovať v košickej expozitúre banky.
"Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie podrobnejšie informácie poskytneme, až ako to proces vyšetrovania dovolí," povedal hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.
Predseda predstavenstva Rapid life Peter Talán je rád, že kauzu má v rukách polícia.
"Stále verím, že žijeme v právnom štáte a verím, že polícia a Generálna prokuratúra odhalia skutočnú pravdu v kauze NBS kontra Rapid life," uviedol.
Zároveň informoval, že na nútenú správkyňu bolo podaných päť trestných oznámení.


Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári