Štvrtoligová eufória pri čanianskych jazerách

S tvrdosťou nešetrili. Súboje Töröka (vľavo) s Krakovským patrili k ozdobám v šlágri Čaňa – Kalša. (Autor: Rudolf Rondzik)
Rudolf Rondzik|28. aug 2017 o 00:00

Súboj tretieho s prvým v tabuľke IV. ligy skupiny Juh bol šlágrom 6. kola.

KOŠICE. Súboj tretej Čane s prvou v tabuľke IV. ligy skupiny Juh Kalšou ( 3:0 ) mal byť šlágrom 6. kola.

A aj ním bol.

Oba tímy sa snažili hrať aktívne dopredu s patričným nasadením.

Už v 5.min. mohol otvoriť skóre domáci Lipnický, no mieridlá ešte nemal vycentrované.

Rovnako tak Almáši v 18.min.

Na druhej strane horeli rukavice Bindovi po delovke Takáča.

V závere prvej časti mal Almáši miliónovú šancu, no sám pred bránou tesne minul Riemerove žrde.

Tréner lídra Ľubomír Maďarík nebol spokojný s finálnou fázou:

„Niekoľko akcií si zaslúžilo lepšiu koncovku a mohli sme sa dostať na koňa. Pripúšťam, súper mal jednoznačnejšie príležitosti otvoriť skóre vyplývajúce z enormného nasadenia, my sme však mali lepšie držanie lopty.“

Zápas splnil očakávanie

Po prestávke sa domáci nasťahovali na súperovu polovicu a keď to nepadalo zblízka, spoza šestnástky napriahol Petričko a nádhernou strelou rozvlnil sieť Kalše.

To bol pre Čaňu signál k ešte väčšej ofenzíve, tú však na 10 minút zastavil prudký dážď, ktorý všetkých aktérov vyhnal pod strechu.

Očakávalo sa, že Kalšanom to pomôže ku konsolidácii, avšak v strede obrany vyrobili školácku chybu a tú potrestal Lipnický, keď sa ešte pohral s Riemerom a už iba posunul loptu do opustenej brány.

V samom závere ten istý hráč využil perfektne zahratý rohový kop Petrička a zavŕšil zaslúžený triumf svojich.

„Z našej strany zápas splnil očakávanie. Nie iba výsledkom, ale aj predvedeným výkonom a kvalitou. Góly boli ozdobou duelu a pekne naplnené tribúny mali čomu tlieskať. Takéto zápasy sú tou správnou dávkou adrenalínu a eufórie a správnou pozvánkou na ďalšie stretnutia,“ povedal po záverečnom hvizde tréner víťazného tímu Viktor Kornecký.