Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

Oceliari prehrali s Liptákmi až v samostatných nájazdoch

O víťazstve hostí rozhodol Gabriel Spilar.

(Zdroj: archív)

KOŠICE, LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hokejisti Košíc na vlastnom ľade podľahli hráčom Liptovského Mikuláša 2:3 po samostatných nájazdoch v nedeľňajšom stretnutí 2. kola slovenskej Tipsport ligy.

Priebeh stretnutia

Domáci chceli divákom pripraviť bohatšiu gólovú úrodu než v prvom zápase proti Detve a do súpera sa pustili od úvodu.

Pomohla im k tomu aj presilovka v 2. minúte, v ktorej najskôr sľubnú pozíciu nezužitkoval Nagy, no neskôr strieľanú prihrávku obrancu Baču úspešne tečoval Klíma - 1:0.

S Liptákmi to však nezamávalo a viacerými útočnými výpadmi hrozili súperovi. V 9. minúte mohol vyrovnať Števuliak, ale Lundströma neprekonal.

Úspešný nebol krátko na to na opačnej strane ani Pacan, ktorý nevyužil chybu v rozohrávke súpera.

Hostia sa v úvode druhej časti prezentovali ofenzívnym prejavom. Viackrát sa dostali do blízkosti Lundströma a boli aj gólovo odmenení. Strelu obrancu Suchého dorazil nekrytý Paukovček a bolo vyrovnané.

Nerozhodné skóre však dlho netrvalo. V 26. minúte využil domáci krídelník Kafka zakrytý výhľad brankára Košarišťana a bolo 2:1.

V polovici druhej časti domáci dve minúty zvierali súpera v jeho pásme, ale Liptáci sa oslabeniu ubránili, rovnako ako brejku Šoltésa s Pacanom v 31. minúte.

Domácim sa nevyužitie početnej výhody vypomstilo a v 32. minúte sa pred košickou bránkou presadil Piatka - 2:2. Liptáci mohli ísť krátko na to aj do vedenia, v úniku M. Sukeľa so Spilarom však efektne zasiahol brankár Lundström.

Nerozhodný stav po dvoch tretinách nebol pre domácich dôvodom k spokojnosti a tí sa v tretej časti snažili získať stratený náskok.

Do 50. minúty sa viackrát usadili v pásme, dokázali aj zakombinovať, ale defenzíva hostí ich nepúšťala do vyložených príležitostí.

Hostia s pribúdajúcimi minútami získavali sebaistotu a v 52. minúte mohol skóre nakloniť na ich stranu Jakub Sukeľ, no krátky únik nezužitkoval.

Tlak domácich sa stupňoval, ale Košarišťan viacerými zákrokmi držal hosťom šancu na zisk bodov. V 57. minúte efektným "semaforom" zmaril šancu Pacana a gól nepriniesol ani únik hosťujúceho Urama.

O víťazovi napokon nerozhodlo ani predĺženie, v ktorom boli blízko ku gólu Košičan Pacan, ale aj Matúš Sukeľ z L. Mikuláša.

V samostatných nájazdoch rozhodol o víťazstve Liptákov Gabriel Spilar.

Hlasy trénerov

Milan Jančuška, tréner HC Košice: "Nie som spokojný s výsledkom ani s výkonom. Dva strelené góly, to je veľmi málo. Mali sme veľa šancí, ale v koncovke sa trápime. Ak zhrniem dva víkendové zápasy, tak tri strelené góly, to je naozaj málo. Rozoberieme si to a vyvodíme z toho dôsledky."

Pavel Paukovček, tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš: "Naši chlapci splnili to, čo sme si hovorili počas týždňa. U súpera, akým sú Košice, si dva získané body cením ako tri."

Téma: Hokej