Oceliari prehrali s Liptákmi až v samostatných nájazdoch

(Autor: archív)
Sportnet|10. sep 2017 o 19:46

O víťazstve hostí rozhodol Gabriel Spilar.

KOŠICE, LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hokejisti Košíc na vlastnom ľade podľahli hráčom Liptovského Mikuláša 2:3 po samostatných nájazdoch v nedeľňajšom stretnutí 2. kola slovenskej Tipsport ligy.

Priebeh stretnutia

Domáci chceli divákom pripraviť bohatšiu gólovú úrodu než v prvom zápase proti Detve a do súpera sa pustili od úvodu.

Pomohla im k tomu aj presilovka v 2. minúte, v ktorej najskôr sľubnú pozíciu nezužitkoval Nagy, no neskôr strieľanú prihrávku obrancu Baču úspešne tečoval Klíma - 1:0.

S Liptákmi to však nezamávalo a viacerými útočnými výpadmi hrozili súperovi. V 9. minúte mohol vyrovnať Števuliak, ale Lundströma neprekonal.

Úspešný nebol krátko na to na opačnej strane ani Pacan, ktorý nevyužil chybu v rozohrávke súpera.

Hostia sa v úvode druhej časti prezentovali ofenzívnym prejavom. Viackrát sa dostali do blízkosti Lundströma a boli aj gólovo odmenení. Strelu obrancu Suchého dorazil nekrytý Paukovček a bolo vyrovnané.

Nerozhodné skóre však dlho netrvalo. V 26. minúte využil domáci krídelník Kafka zakrytý výhľad brankára Košarišťana a bolo 2:1.

V polovici druhej časti domáci dve minúty zvierali súpera v jeho pásme, ale Liptáci sa oslabeniu ubránili, rovnako ako brejku Šoltésa s Pacanom v 31. minúte.

Domácim sa nevyužitie početnej výhody vypomstilo a v 32. minúte sa pred košickou bránkou presadil Piatka - 2:2. Liptáci mohli ísť krátko na to aj do vedenia, v úniku M. Sukeľa so Spilarom však efektne zasiahol brankár Lundström.

Nerozhodný stav po dvoch tretinách nebol pre domácich dôvodom k spokojnosti a tí sa v tretej časti snažili získať stratený náskok.

Do 50. minúty sa viackrát usadili v pásme, dokázali aj zakombinovať, ale defenzíva hostí ich nepúšťala do vyložených príležitostí.

Hostia s pribúdajúcimi minútami získavali sebaistotu a v 52. minúte mohol skóre nakloniť na ich stranu Jakub Sukeľ, no krátky únik nezužitkoval.

Tlak domácich sa stupňoval, ale Košarišťan viacerými zákrokmi držal hosťom šancu na zisk bodov. V 57. minúte efektným "semaforom" zmaril šancu Pacana a gól nepriniesol ani únik hosťujúceho Urama.

O víťazovi napokon nerozhodlo ani predĺženie, v ktorom boli blízko ku gólu Košičan Pacan, ale aj Matúš Sukeľ z L. Mikuláša.

V samostatných nájazdoch rozhodol o víťazstve Liptákov Gabriel Spilar.

Hlasy trénerov

Milan Jančuška, tréner HC Košice: "Nie som spokojný s výsledkom ani s výkonom. Dva strelené góly, to je veľmi málo. Mali sme veľa šancí, ale v koncovke sa trápime. Ak zhrniem dva víkendové zápasy, tak tri strelené góly, to je naozaj málo. Rozoberieme si to a vyvodíme z toho dôsledky."

Pavel Paukovček, tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš: "Naši chlapci splnili to, čo sme si hovorili počas týždňa. U súpera, akým sú Košice, si dva získané body cením ako tri."

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:3 po predĺžení a sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 3. Klíma (Bača, Kessel), 26. Kafka (Pacan, Čížek) - 24. Paukovček (Suchý), 32. Piatka (Rapáč), rozh. nájazd Spilar.

Rozhodovali: J. Konc, Štefik - Kollár, Smrek, vylúčení: 1:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3056 divákov.

Zostavy:

HC Košice: Lundström - Čížek, Pulli, Kessel, M. Bača, Dudáš, Šedivý, Matejka, Koch - Kafka, Hovorka, Nagy - Klíma, Pacan, Šoltés - Hričina, Suja, Novotný - Bicek, Boltun, Jenčík

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Tabaček, Pacalaj, Kurali, Suchý, Mezovský, Nádašdi, M. Bača, Devečka - Uram, M. Sukeľ, Spilar - Kriška, Paukovček, B. Rapáč - J. Sukeľ, Langhammer, Števuliak - Kabáč, Piatka, A. Laco

10. Zvolen 2 0 0 0 2 2:11 0

Domov»Sportnet na východe»Oceliari prehrali s Liptákmi až v samostatných nájazdoch