Strieborný kadet. Adrián Čulík s trénerom Petrom Onuščákom. (Autor: PO)
Sportnet|22. sep 2017 o 00:00

Čo sa udialo za týždeň vo svete športu.

Lokomotíva napriek zakopnutiu na čele

Po sérii piatich víťazstiev hráči Lokomotívy Košice prekvapujúco pred týždňom zakopli v ôsmom kole na ihrisku posledného tímu druholigovej tabuľky, keď v Šamoríne získali bod za remízu 1:1.

Lokomotíva hrala od konca prvého polčasu v početnej prevahe, keď sa v priebehu šiestich minút vykartoval domáci Csaba Horváth.

Hostí poslal do vedenia v 60. minúte Kamil Karaš, ale domáci napriek oslabeniu dokázali dvanásť minút pred koncom zápasu vyrovnať.

„Hlavne druhý polčas bol pre mňa sklamaním. Uspokojili sme sa so stavom 1:0, to sa nesmie stávať. Akoby sme to absolútne vypustili, mysleli sme si, že sa Šamorín porazí sám, keď hral v oslabení. Veľké sklamanie,“ povedal o zápase pre klubový web fclokomotiva.sk stopér Róbert Cicman.

Napriek zakopnutiu v Šamoríne je Lokomotíva s jednobodovým náskokom na čele druholigovej tabuľky, keďže béčko Žiliny prehralo doma so Sereďou 3:4, hoci viedlo už 3:1.

Práve so žilinskou rezervou sa Lokomotíva stretne dnes (v piatok 22. septembra) o 16.00 na domácom ihrisku v Družstevnej pri Hornáde v priamom súboji o prvé miesto tabuľky.

Šesť európskych medailí košických kickboxerov

Šesť z desiatich slovenských medailí z WAKO Majstrovstiev Európy juniorov a kadetov v macedónskom Skopje vybojovali na tatami a v ringu kickboxeri z košických klubov Guard a Ladies Victory club.

„Jednu z našich najväčších radostí nám urobil 15-ročný kadet Adrián Čulík z Guard na tatami v disciplíne kick light do 69 kg ziskom striebornej medaily a najmä vynikajúcim výkonom, technicky, kondične a takticky kompletným, ktorým prechádzal vo vyraďovacích súbojoch, štvrťfinále i semifinále. Vo finálovom zápase s Bulharom Hristom Kalaidzevom mu chýbal už len povestný kúsok šťastia či trocha viacej síl na konci zápasu. V každom prípade striebro pri premiérovom štarte na šampionáte je vynikajúcim úspechom a veľkým prísľubom do budúcnosti,“ povedal o úspechu mladého Košičana tréner Peter Onuščák.

Druhé striebro pri premiére na ME priviezla do Košíc v ringovej disciplíne low kick do 70 kg Alexandra Filipová z Ladies Victory Clubu, v ktorom 18–ročnú juniorku trénujú úspešné slovenské reprezentantky Lucia a Veronika Cmárové.

Európsky bronz získal aj 16-ročný junior Laco Maruscsák v ťažkej kategórii light contact do 63 kg, keď prehral až v semifinále s neskorším víťazom, Britom Heesom Finlayom.

Až dve bronzové medaily vybojovala 15–ročná kadetka Réka Harajdová v light contacte i kick lighte do 50 kg.

„Posledným kovom v košickej zbierke je bronz 16–ročného juniora Viktora Adamča v ringu vo fullcontacte do 63,5 kg, ktorý je pri jeho talente a premiére v európskom ringu taktiež prísľubom do budúcnosti,“ dodal Onuščák.

Opátske už šesť zápasov neprehralo

Šnúru šiestich zápasov bez prehry ťahá treťoligové FK Košice (Vyšné Opátske).

Počas predchádzajúceho víkendu dokázali jeho hráči druhýkrát v rade vyhrať na ihrisku súpera, keď zvíťazili na ihrisku Giraltoviec 3:2.

Dvoma gólmi sa v zápase blysol kapitán a manažér klubu z košickej mestskej časti Pavol Turczyk.

Rast formy po nevydarenom úvode ligy môžu hráči FK Košice potvrdiť už v sobotu 23. septembra, keď o 15.00 h privítajú na domácom ihrisku v zápase 10. kola III. ligy východ mužstvo Bardejovskej Novej Vsi.

Basketbalisti v Rumunsku s výhrou a dvoma prehrami

Košickí basketbalisti absolvovali v predchádzajúcich dňoch tri prípravné zápasy v Rumunsku. Po desaťbodovom víťazstve 85:75 v Pitesti prehrali o trinásť bodov 80:93 v Sibiu a o jediným bod 64:65 aj v Oradei.

„Rumunské turné splnilo to, čo sme očakávali. Odohrali sme tri zápasy proti veľmi kvalitným súperom a určite sme sa posunuli v súhre v útočnej aj obrannej fáze. Celková úroveň stretnutí bola veľmi vysoká a všetky dospeli do dramatických koncoviek, čo bola pre hráčov dobrá skúška,“ zhodnotil sériu zápasov v Rumunsku manažér KB Košice Richard Leško.

Florko stopercentné, ATU doma opäť prehralo

Florbalisti košického Florka ani v treťom kole florbalovej extraligy nezaváhali a na palubovke Sabinova zvíťazili vysoko 8:3. V zápase sa gólovým hetrikom blysol Matúš Vašíček a štyrmi gólovými prihrávkami aj Jakub Blaško.

Naopak, doma sa opäť trápilo ATU, ktoré takmer celý zápas doťahovalo náskok trenčianskeho 1. FBC, aby napokon prehralo 7:8 gólom v 40. sekunde predĺženia.

Hráči ATU opäť nezvládli závery tretín, keď rovnako ako v prvom domácom zápase proti Florku, aj v prvej, aj v druhej inkasovali gól do šatne.

Počas najbližšieho víkendu cestujú košickí zástupcovia v extralige na ihriská súperov. ATU v sobotu odohrá zápas v Bratislave proti Hurikánu.

Florko sa najprv v sobotu v šlágri predstaví na palubovke majstrovskej Záhorskej Bystrice, v nedeľu odohrá Florko svoj zápas v Skalici.

Loky do Borčíc, v Medzeve Trenčín

Zaujímavé pohárové zápasy 4. kola Slovnaft Cupu sa odohrajú v strede nasledujúceho týždňa.

Dvojice napokon určil žreb na pôde Slovenského futbalového zväzu, hoci pôvodne bol na stránke futbalových výsledkov futbalnet.sk zverejnený pavúk, podľa ktorého mala napríklad Lokomotíva Košice hrať proti Ružomberku.

Všetko je napokon inak a Lokomotívu čaká ťažký oriešok. Cestuje na trávnik treťoligových Borčíc, ktoré v treťom kole pohára deklasovali na svojom ihrisku Šamorín 5:1.

Ďalší futbalový sviatok čaká mestečko Medzev.

Hráči tamojšieho futbalového klubu v treťom kole senzačne vyradili fortunaligovú Senicu po strelách zo značky pokutového kopu.

Vo štvrtom kole pricestuje na ihrisko štvrtoligistu viac ako atraktívny súper, fortunaligový Trenčín.