Košickí hokejisti si poradili so Žilinou

Momentka zo zápasu.
Momentka zo zápasu. (Autor: huste.sk)
TASR|22. sep 2017 o 20:07

Domáci sa ujali vedenia už v prvej minúte, na konci pridali poistku.

KOŠICE. Žilinčania nastúpili s cieľom odčiniť predchádzajúce zaváhania s Trenčínom a dvadsiatkou, no Košičania na to nebrali ohľad.

Už v 41. sekunde sa ich kapitán Nagy zbavil protihráča a bekhendovým pokusom prekvapil Mikoláša - 1:0.

Domáci pokračovali v nátlakovej hre a dlho sa hralo najmä pred žilinským brankárom.

Vyrovnať však mohol Handlovský, ktorý sa v 7. minúte ocitol sám pred Habalom, ale neuspel.

O dve minúty hostia prepadli v strednom pásme, Košičania sa dostali do prečíslenia a po peknej kombinácii trojice Hovorka, Kafka, Kessel bolo 2:0.

Manko hostí mohlo narásť počas štvorminútového oslabenia v polovici úvodnej časti, no stal sa presný opak.

Rogoň na útočnom výpade v oslabení prekvapil košického brankára - 2:1.

V 15. minúte Habal opäť vyhral súboj s Handlovským a tak mali Košičania po prvej tretine najtesnejší náskok.

Vyhrávali raz o dva, inokedy o jeden gól

Ten zvýšili už po 51 sekundách druhej časti.

Pozičnú chybu Žilinčanov využil Kafka, ktorý poľahky zúročil krížnu prihrávku Boltuna - 3:1.

Hostí dvojgólová strata vyburcovala k lepšiemu výkonu a ten priniesol výsledky.

Energiu im dodal najmä gól Stupku v 23. minúte, ktorý využil priestor pred Habalovou bránkou - 3:2.

V 28. minúte bol Húževka v nádejnej pozícii pred košickým brankárom, svoju príležitosť však nevyužil aj pre faul Baču.

Žilinský veterán si to vynahradil v následnej presilovke, ktorú ukončil gólom na 3:3. Hra získala spád a zaujímavé situácie boli vidieť na oboch stranách.

Hostia mohli obrat dokonať počas presilovky v 32. minúte, no dôležitý štvrtý gól pridali Košičania.

Suja, ktorý sa po dvojzápasovej absencii vrátil do zostavy, sa ideálne zorientoval pred Mikolášom a upravil na 4:3.

V 38. minúte hostia vyriešili črtajúcu sa gólovú hrozbu dvoma faulmi, ktoré vyústili do oslabenia troch proti piatim.

V ideálnej početnej výhode Kafka strelou z ostrého uhla nachytal Mikoláša a náskok Košíc bol opäť dvojgólový - 5:3.

Nevyužili presilovku

V 44. minúte dostali aj hostia možnosť presilovky o dvoch hráčov.

Rovnú minútu trvajúcu výhodu však nevyužili aj zásluhou brankára Habala, ktorý sa vyznamenal najmä proti dobre mierenej strele Pitta.

Hokej mal aj naďalej solídne tempo a o zdramatizovanie sa v 47. minúte neúspešne pokúsil žilinský obranca Roman, ktorý sa ocitol v sľubnej streleckej pozícii.

Domáci si v ďalšom priebehu bez väčších problémov udržiavali náskok.

Gólovú poistku Košičanov pridal v 56. minúte obranca Pulli - 6:3.

Povedali po zápase

Milan Jančuška, tréner HC Košice: "Padlo deväť gólov, s čím diváci museli byť spokojní. Chceme hrať takýto útočný, tvorivý a kombinačný hokej, no ľahšie sa bráni ako útočí a tvorí. Z tej snahy potom vznikajú aj chybičky, ktoré sa aj teraz udiali. Som však rád, že brankár Habal to zvládol. V zápase sme boli lepší, mali sme aj ďalšie šance, ktoré sme však nevyužili. Takýto hokej chceme hrať aj naďalej, no musíme popracovať na defenzíve."

Stanislav Škorvánek, tréner MsHK DOXXbet Žilina: "Do Košíc sme prišli bez štyroch hráčov základnej zostavy. Na ľade silného súpera, ako sú Košice, boli tie straty citeľné. Domáci nás svojím pohybom dostávali pod tlak, ale napriek tomu sme sa dostávali do brejkov, z ktorých vyplynuli naše góly. Mali sme šance aj na ďalšie presné zásahy, ale robili sme naivné chyby, ktoré súper potrestal. Naše chyby vyplynuli aj z toho, že sme v piatok mali na súpiske až deväť hráčov mladších ako 22 rokov. Chalani bojovali a robili, čo bolo v ich silách. Nemám im čo vyčítať, snáď len premieňanie šancí."

Štatistiky

HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina 6:3 (2:1, 3:2, 1:0)

Góly: 1. Nagy (Hričina, Boltun), 9. Kessel (Kafka, Hovorka), 21. Kafka (Boltun, Čížek), 36. Suja (Kessel, Pacan), 40. Kafka (Hovorka), 56. Pulli (Hovorka, Jenčík) - 12. Rogoň, 23. Stupka (Harant), 30. Húževka (Handlovský, Klimenta).

Rozhodovali: Snášel, Orolin - Bogdaň, Jobbágy,

vylúčení: 7:8 na 2 min,

presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1,

3186 divákov.

Zostavy:

HC Košice: Habal - Čížek, Pulli, Kessel, Bača, Dudáš, Šedivý, Matejka, Koch - Kafka, Hovorka, Jenčík - Klíma, Pacan, Suja - Hričina, Boltun, Nagy - Petráš, Vrábeľ, Šoltés

MsHK DOXXbet Žilina: Mikoláš - Hatala, Mikuš, Poulin, M. Roman, Harant, Luža, Turian, Mendrej - Klimenta, Martindale, Handlovský - J. Jurík, Húževka, Švihálek - Stupka, Pitt, J. Babka - Váňa, Ondruš, Rogoň