Košice otočili zápas v poslednej tretine

Dávid Šoltés pri bránke Bystričanov. Do šance ho nepustil Dalibor Bortňák (vpravo). (Autor: sita)
TASR|1. okt 2017 o 19:35

V 8. kole Tipsport ligy vyhrali nad Novými Zámkami 4:3.

KOŠICE. Domáci sa snažili o typický nátlakový úvod zápasu, ale Novozámočanom sa darilo zastavovať ich snahy.

Hostia sa postupne osmelili a viackrát sa dostali k nebezpečnému zakončeniu. V 6. minúte ešte domáci brankár Lundström zvládol neprehľadnú situáciu pred svojou bránkou, ale i tri minúty už kapituloval.

Počas signalizovaného vylúčenia sa medzi kruhmi ocitol osamotený Cetkovský a prihrávku spoza bránky premenil na úvodný gól - 0:1.

Košičania pridali na tempe, hra dostala náboj, ale defenzívna hra hostí robila Košičanom naďalej problémy.

Brankár Romančík úspešne čelil aj strele Jenčíka v 18. minúte a jeho spoluhráči krátko na to pridali druhý gól.

K strele z väčšej vzdialenosti sa dostal Dubec, ktorého pokus nešťastne tečoval obranca domácich Bača a bolo 0:2.

Problémy na pokračovanie

Košičania sa snažili o kontaktný gól, ale dobre organizovaná obrana súpera im robila problémy.

Šanca domácich však prišla v 27. minúte, keď hrali 91 sekúnd dlhú presilovku o dvoch hráčov.

Počas hry piatich proti trom presne namieril obranca Pulli a brankár Romančík bol bezmocný - 1:2.

Hostia však následne ustáli dve štandardné oslabenia a následne sami udreli. V 32. minúte nemal domáci brankár šancu proti tvrdej a presnej strele Prapavessisa a náskok hostí bol znovu dvojgólový.

Sebaistota hostí robila Košičanom problémy a tí boli v 37. minúte radi, že Cetkovský nevyužil sľubnú príležitosť na ďalší gól.

Rozhodla posledná tretina

Diváci si od úvodných sekúnd tretieho dejstva pýtali kontaktný gól a v 42. minúte boli vyslyšaní.

V úniku dvoch proti jednému volil Jakub Suja strelu a urobil dobre - 2:3.

Krátko na to nasledovala košická presilovka. V nej Novozámočan Raenko vydržal na trestnej lavici iba 7 sekúnd, keď pohotovo vyrovnal Šoltés - 3:3.

Hostia sa po chvíli spamätali z rýchlej straty náskoku, ale v 48. minúte opäť inkasovali. Nenápadnú strelu Klímu tečoval Šoltés a domáci prvýkrát v zápase viedli.

Gólovú poistku sa im však dlho nedarilo dosiahnuť a hostia dostali šancu na vyrovnanie v 56. minúte v podobe presilovky. Tá však ostala nevyužitá aj pre dve vylúčenia hostí.

Hlasy trénerov

Milan Jančuška, tréner HC Košice: "Veľká nespokojnosť s prvými dvomi tretinami. Prehrávali sme osobné súboje a mentálne sme boli niekde inde. Pochvala iba za tretiu tretinu, v ktorej sme dokázali zápas zvrátiť. Verím, že to bude ponaučenie pre našich hráčov. Takýto zápas sa už nesmie opakovať. Teší ma, že zápas s poradovým číslom 700 som odkoučoval práve v Košiciach - v meste, v ktorom som začínal s hokejom."

Ladislav Lubina, tréner HC Nové Zámky: "Mrzí ma, že sme v piatok stratili zápas za pár minút v prvej tretine a dnes sme zase prehrali zápas v pár minútach tretej časti. Niektoré veci som dnes pochopil trochu neskôr, ale to si nechám pre seba a nebudem to komentovať. Blahoželám súperovi k víťazstvu."

HC Košice - HC Nové Zámky 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)

Góly: 27. Pulli (Hovorka, Jenčík), 42. Suja (Boltun, Dudáš),43. Šoltés (Klíma, Šedivý), 48. Šoltés (Klíma, Pacan) - 9. Cetkovský (Zbořil, Špirko), 18. Dubec, 32. Prapavessis (Špirko, Chovan).

Rozhodovali: Snášel, Orolin - Gavalier, Gajan, vylúčení: 3:8 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2 961 divákov.

HC Košice: Lundström - Čížek, Pulli, Kessel, M. Bača, Dudáš,Šedivý, Matejka, Koch - Kafka, Hovorka, Jenčík - Klíma, Pacan, Šoltés- Hričina, Boltun, Suja - Petráš, Vrábeľ, Novotný

HC Nové Zámky: Romančík - Plášil, M. Chovan, M. Jass, Prapavessis, Kovačevič, Hain, Deyl, Kuzma - Surovka, Šimun, R. Varga- Zbořil, Špirko, Cetkovský - Raenko, Dubinin, Lantoši - Dubec, D. Rehák, Fábry