Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Košice otočili zápas v poslednej tretine

V 8. kole Tipsport ligy vyhrali nad Novými Zámkami 4:3.

Rozhodujúci gól strelil Dávid Šoltés.Rozhodujúci gól strelil Dávid Šoltés. (Zdroj: sita)

KOŠICE. Domáci sa snažili o typický nátlakový úvod zápasu, ale Novozámočanom sa darilo zastavovať ich snahy.

Hostia sa postupne osmelili a viackrát sa dostali k nebezpečnému zakončeniu. V 6. minúte ešte domáci brankár Lundström zvládol neprehľadnú situáciu pred svojou bránkou, ale i tri minúty už kapituloval.

Prečítajte si tiež: Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov Čítajte

Počas signalizovaného vylúčenia sa medzi kruhmi ocitol osamotený Cetkovský a prihrávku spoza bránky premenil na úvodný gól - 0:1.

Košičania pridali na tempe, hra dostala náboj, ale defenzívna hra hostí robila Košičanom naďalej problémy.

Brankár Romančík úspešne čelil aj strele Jenčíka v 18. minúte a jeho spoluhráči krátko na to pridali druhý gól.

K strele z väčšej vzdialenosti sa dostal Dubec, ktorého pokus nešťastne tečoval obranca domácich Bača a bolo 0:2.

Problémy na pokračovanie

Košičania sa snažili o kontaktný gól, ale dobre organizovaná obrana súpera im robila problémy.

Šanca domácich však prišla v 27. minúte, keď hrali 91 sekúnd dlhú presilovku o dvoch hráčov.

Počas hry piatich proti trom presne namieril obranca Pulli a brankár Romančík bol bezmocný - 1:2.

Hostia však následne ustáli dve štandardné oslabenia a následne sami udreli. V 32. minúte nemal domáci brankár šancu proti tvrdej a presnej strele Prapavessisa a náskok hostí bol znovu dvojgólový.

Sebaistota hostí robila Košičanom problémy a tí boli v 37. minúte radi, že Cetkovský nevyužil sľubnú príležitosť na ďalší gól.

Rozhodla posledná tretina

Diváci si od úvodných sekúnd tretieho dejstva pýtali kontaktný gól a v 42. minúte boli vyslyšaní.

V úniku dvoch proti jednému volil Jakub Suja strelu a urobil dobre - 2:3.

Krátko na to nasledovala košická presilovka. V nej Novozámočan Raenko vydržal na trestnej lavici iba 7 sekúnd, keď pohotovo vyrovnal Šoltés - 3:3.

Hostia sa po chvíli spamätali z rýchlej straty náskoku, ale v 48. minúte opäť inkasovali. Nenápadnú strelu Klímu tečoval Šoltés a domáci prvýkrát v zápase viedli.

Gólovú poistku sa im však dlho nedarilo dosiahnuť a hostia dostali šancu na vyrovnanie v 56. minúte v podobe presilovky. Tá však ostala nevyužitá aj pre dve vylúčenia hostí.

Hlasy trénerov

Milan Jančuška, tréner HC Košice: "Veľká nespokojnosť s prvými dvomi tretinami. Prehrávali sme osobné súboje a mentálne sme boli niekde inde. Pochvala iba za tretiu tretinu, v ktorej sme dokázali zápas zvrátiť. Verím, že to bude ponaučenie pre našich hráčov. Takýto zápas sa už nesmie opakovať. Teší ma, že zápas s poradovým číslom 700 som odkoučoval práve v Košiciach - v meste, v ktorom som začínal s hokejom."

Ladislav Lubina, tréner HC Nové Zámky: "Mrzí ma, že sme v piatok stratili zápas za pár minút v prvej tretine a dnes sme zase prehrali zápas v pár minútach tretej časti. Niektoré veci som dnes pochopil trochu neskôr, ale to si nechám pre seba a nebudem to komentovať. Blahoželám súperovi k víťazstvu."