Maratónci sa predviedli aj na Hornáde

Štart v Malej Lodine. Košický vodácky maratón prilákal 150 vodákov.
Štart v Malej Lodine. Košický vodácky maratón prilákal 150 vodákov. (Autor: A. Jiroušek)
Vladimír Mezencev|4. okt 2017 o 00:00

Zápolenia sa zúčastnilo takmer 150 vodákov.

KOŠICE. Deň pred štartom MMM sa už tradične uskutočnilo najstaršie jeho sprievodné podujatie – 48. ročník Košického vodáckeho maratónu a Plavby troch generácií na Hornáde.

Zápolenia sa zúčastnilo takmer 150 vodákov od 5 (Miloš Bačík z UPJŠ Košice) do 70 rokov (Viktor Tanko z Rimavskej Soboty), z piatich krajín.

Tretia výhra za sebou

V hlavnej kategórii K 1 muži tretíkrát za sebou zvíťazil Martin Varga z usporiadajúcej Lok. Košice a tak získal do trvalého vlastníctva putovný pohár, venovaný starostom MČ Košice – Staré Mesto.

V K 1 ženy minuloročné prvenstvo obhájila jedna z najväčších nádejí vodného slalomu na Slovensku iba 12-ročná Zuzana Paňková (Slávia UVL Košice).

Kategóriu C2 muži, ktorá bola zároveň 15. ročníkom Memoriálu Emila Féhera, vyhrali bratia Jaromír a Jakub Ivaneckí zo Slávie UVL, C2 mix (Pohár riaditeľa Povodia Hornádu a Bodvy) sa stala korisťou manželov Petra a Zuzany Pirických zo Slávie UPJŠ.

Do Maďarska, putovali ceny za víťazstva v dvoch kategóriách – raft 4 a C2 veterán, v ktorej musela mať dvojčlenná posádka spolu najmenej 90 rokov.