Oceliari zdolali Detvu o jediný gól

(Autor: TASR/Branislav Račko)
Sportnet|8. okt 2017 o 19:51

Hokejisti Detvy nestačili v stretnutí 10. kola Tipsport ligy na HC Košice.

DETVA, KOŠICE. Hokejisti Detvy nestačili v stretnutí 10. kola Tipsport ligy na HC Košice, keď prehrali tesne 2:3.

Priebeh stretnutia

Iniciatívu v zápase od úvodu prebrali hostia, ktorí si v prvej päťminútovke vypracovali niekoľko sľubných príležitostí.

Najvýraznejší moment prvej desaťminútovky priniesla 7. minúta, keď zostal na ľade v bezvedomí ležať hráč Detvy Martin Vyskoč.

Ten inkasoval tvrdú ranu do hlavy ramenom košického hráča v snahe zabrániť útoku, ktorý sa skončil gólom Ladislava Nagya.

Martina Vyskoča previezli do nemocnice a do zápasu sa už nevrátil. Košičania, motivovaní úvodným úspechom, neustále útočili a chceli svoj náskok zvýšiť, čo narobilo množstvo práce obrancom Detvy a vynútilo si sériu vylúčení.

Domáci však úspešne odolali a v najbližšom protiútoku vyrovnali gólom Matúša Chovana, ktorý zblízka dorazil puk do opustenej košickej brány

V týchto chvíľach sa hra prelievala zo strany na stranu a Košičania si opäť vytvorili niekoľko sľubných príležitostí.

Tie však v sieti neskončili. Burácanie tribún prišlo opäť v 18. minúte, keď nepozornosť obrancov Košíc využil osamotený Juraj Milý.

Jeho strela spomedzi kruhov rozhodla o tom, že detvianski hokejisti odchádzali do šatne spokojnejší, s jednogólovým náskokom.

Už v prvých sekundách druhej tretiny pohrozili hostia nebezpečným útokom Ladislava Nagya, ale vynikajúcim zákrokom betónom sa prezentoval domáci brankár Adam Nagy.

Detvianski hokejisti, motivovaní záverom prvej tretiny, začali obrovským tlakom a na dlhé minúty zavreli Košičanov v ich tretine.

Hostia sa dopustili niekoľkých faulov, ktoré priniesli domácim hru v početnej výhode, ale ani jednu z nich nevyužili.

V ďalšom priebehu sa hra striedala pred oboma brankármi, ale skóre sa menilo až v 35. minúte.

Košičan Jere Pulli využil prihrávku Klímu a pohotovou strelou vyrovnal na 2:2. V závere dostali šancu zvýšiť skóre vo svoj prospech z presilovej hry opäť hostia, ale nevyužili ju.

Sedem sekúnd pred koncom tretiny Pacan prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, a hostia opäť viedli 3:2.

Tretia tretina priniesla opatrnú hru Košičanov, ktorí si boli vedomí tesného náskoku. Od úvodu kontrolovali hru a pozorne narúšali rodiace sa kombinácie domácich.

Tí nevyužili ani piatu ponúknutú presilovú hru a naďalej tak museli v plnom počte dobýjať košickú obranu.

Hostia sa nikam neponáhľali. V ďalšom priebehu hry bolo cítiť na hokejkách domácich nervozitu.

V závere zápasu sa im naskytla príležitosť presilovej hry o dvoch hráčov, ale nevedeli ju využiť ani hrou bez brankára. Košičania si tak z Detvy odvážajú plný bodový zisk po výhre 2:3.

Tipsport liga: Detva - Košice: fotogaléria

9.10.2017

Hlasy trénerov

Dušan Kapusta, tréner Detvy: "Bol to zaujímavý zápas, súper ukázal svoju kvalitu. Je to predsa skúsené mužstvo so skúsenými individualitami a presne tá druhá tretina nás nedostala do väčšieho vedenia, aj keď sa niekedy hovorí, že keď mužstvo nevyužije presilovku 5 na 3, tak nemôže zápas dotiahnuť do úspešného konca. V tretej tretine sme bojovali, bol to jeden heroický výkon našich chlapcov, podobne ako proti Trenčínu, ale nevieme kedy to už príde. Trenčín má svoju kvalitu, v tejto sezóne ešte neprehral, Košice majú fantastickú kvalitu. Chlapcov som tiež povzbudil, poďakoval som im. Treba sa sústrediť na ďalší zápas. Máme už určitú kvalitu, čo sa týka útoku, ale tiež čakáme na tých hráčov, ktorí nás posilnili, či Bartek, či Robinson, že rozhodnú zápasy, ale zatiaľ to neprichádza. Chcem pogratulovať súperovi a my budeme ďalej bojovať a snažiť sa, aby sme to prelomili a získali prvé extraligové víťazstvo."

Milan Jančuška, tréner Košíc: "Vedeli sme, že nás čaká ťažké stretnutie, pretože Detva je v domácom prostredí veľmi silná. Má malé klzisko, tak aj my sme sa pripravovali na tieto podmienky. Myslím, že zlomový moment bol za stavu 2:1 pre Detvu, ktorá mala štyri presilové hry po sebe. Tie sme ustáli a následne sme dali v závere druhej tretiny dva góly. Záver sme udržali aj napriek oslabeniam, takže spokojnosť s tromi bodmi a pochvala pre chalanov za tímový výkon."

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 10. kolo - nedeľa:

HC 07 Orin Detva - HC Košice 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)

Góly: 12. Matúš Chovan (Žilka, Gachulinec), 18. Milý (Robinson, R. Gašpar) - 7. L. Nagy, 35. Pulli (T. Klíma), 40. Pacan (Martin Bača)Vylúčení 4:7, navyše: L. Nagy (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali Jonák, Snášel - M. Orolín, Kacej, 612 divákov

Zostavy:

Detva: A. Nagy - Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Macejko, F. Fekiač, Sládok, M. Šimon, Vyskoč - Bartek, Ščurko, Lukáš Novák - Milý, R. Gašpar, Robinson - Videlka, Matúš Chovan, Žilka - Ondris, Murček, Babinec

Košice: Habal - Pulli, Matejka, Martin Bača, B. Kessel, Dudáš, E. Šedivý, Koch, Michalčin - L. Nagy, Boltun, Kafka - P. Koyš, Pacan, D. Šoltés - Jenčík, Suja, Hričina - Š. Petráš, Vrábeľ, T. Klíma

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2017/2018 po nedeľňajších stretnutiach 10. kola:

HK Orange 20 8 3 0 1 0 0 4 22:35 11

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.