Bandžuch z FK Košice je už deväťgólový

Favorit sa presadil. FK Košice dal Veľkým Revištiam tri góly.
Favorit sa presadil. FK Košice dal Veľkým Revištiam tri góly. (Autor: Korzár/Judita Čermáková)
Jaroslav Glovičko|11. okt 2017 o 00:00

Futbalisti FK Košice poskočili v tretej lige už na tretiu priečku.

KOŠICE. Vo utorkovom dohrávanom stretnutí 12. kola III. ligy zdolali FK Košice v domácom prostredí Veľké Revištia rozdielom triedy. V tabuľke poskočili už na tretiu priečku.

Aj keď skóre 3:0 v prospech domácich hovorí jasnou rečou, predsa len toto hladké víťazstvo sa nerodilo ľahko.

Od úvodu sa hralo vo svižnom tempe a viac z hry mali domáci, ktorí ovládli stred poľa a vytvorili si niekoľko šancí.

Do prvej sa dostal z pravej strany Šemrák, ktorý trafil do nohy vybiehajúceho brankára Fitereho.

Neskôr hlavičkoval Bandžuch iba do jeho rúk a po polhodine hry z piatich metrov Kis prehodil nielen brankára, ale aj brvno.

Hostia sa snažili o rýchle kontry, avšak ich akcie zväčša končili pred pokutovým územím.

„Do zápasu sme išli s tým, že potrebujeme získať tri body, aby sme sa v tabuľke dostali čím vyššie. V najbližšom kole cestujeme do Stropkova, kde nás, obrazne povedané, čaká šesťbodový zápas. Aj preto dnešné víťazstvo berieme ako povinné. Góly prišli až po zmene strán, ale vôbec to nevadí,“ rozhovoril sa po stretnutí strelec dvoch gólov FK Košice Radovan Bandžuch.

Dva góly za dvanásť minút

Hostitelia boli do prestávky aktívnejší, avšak na gól si museli počkať až do druhého dejstva.

Prízemný center Šemraka usmernil do siete Bandžuch, ktorý zaznamenal ôsmy gól sezóny.

Spomínaná dvojica sa podpísala aj pod druhý gól domácich. Pozíciu nahrávača aj strelca si zopakovali a center Šemráka Bandžuch hlavou poslal po druhý raz do siete.

Oba góly padli z rozpätí dvanástich minút. S nepriaznivým výsledkom sa hostia snažili niečo urobiť, ale podobne ako v prvom polčase aj v druhom ich akcie končili pred šestnástkou domácich.

Forma postupne stúpa

Dvojgólový strelec mohol pridať aj tretí, avšak... „Už skôr sme mohli rozhodnúť osud tohto stretnutia, avšak potrebujeme doma aspoň štyri tutovky, aby sme jednu premenili. V prvom polčase sme mali tri... V druhom polčase minul obranca loptu, ktorú som poslal do siete, na druhú mi poslal Laco center na hlavu a padlo to. Som rád, že som pomohol k víťazstvu, lebo niekoľko kôl som pre zranenie nehral. Víťazstvo teší, no pred nami je ešte niekoľko kôl, ktoré chceme zvládnuť, aby sme zimovali čo najvyššie,“ hovorí R. Banžduch.

Po dvanástich kolách má na svojom konte už deväť gólov a v tabuľke strelcov sa vyšplhal na druhú priečku.

„Škoda, že zranenie ma vyradilo zo zápasov, ale aj tých deväť gólov teší,“ dodal strelec FK Košice.

Po nie najlepšom vstupe do sezóny sa zverenci trénera Mira Soviča predierajú tabuľkou a patrí im spomínaná tretia priečka.

Na svojom konte majú osem neprehraných stretnutí za sebou a päť víťazstiev v rade. Aj to naznačuje vzostup formy.

FK Košice – V. Revištia 3:0 (0:0)

Góly: 58. a 70. Bandžuch, 89. Dobias (11 m). Pred 150 divákmi rozhodoval Mišenčík. ŽK: Kis, Bandžuch – Paulovčák.

FK Košice: Pella – Dobias (89. Žakarovský), Majný, Vilčko, Kis, Urban, Bandžuch, Beck, Turczyk (83. Paluščák), Šemrák (79. Novotný), Haluška (83. Bavoľár).

V. Revištia: Fitere – Sopata, Gros, Janočko, Hutaj, Solomakha, Dargaj, Pačuta (81. Hric), Syrhi, Paulovčák (67. Sudimák), Sidor (59. Shpak).