Košická športová týždňovka

Čo sa za týždeň udialo vo svete športu.

Medzi najlepšími. Košický maratón získal výborné vysvedčenie.(Zdroj: sita)

Prvé trojbodové víťazstvo hokejistov u súpera

Hokejisti HC Košice sa v úvode sezóny trápia. Po vydretom víťazstve 2:1 nad reprezentačnou dvadsiatkou prehrali pred týždňom vo Zvolene trojgólovým rozdielom 1:4, keď s viacerými absenciami hráčov základnej zostavy nedokázali odpovedať na dobrú hru domácich.

Podľa trénera Milana Jančušku výkon ovplyvnil rozrastajúci sa lazaret mužstva.

K doteraz zraneným útočníkom Ladislavovi Nagyovi, Jiřímu Bicekovi a Tomášovi Hričinovi pribudli po zápase s dvadsiatkou ďalší útočník Marek Hovorka a obranca Václav Čížek.

„Keď to zrátam, je to päť hráčov základnej zostavy, a to je priveľa. Museli sme improvizovať v zostave, bolo to cítiť v súčinnosti hráčov,“ povedal po zápase Jančuška.

O dva dni neskôr začali hokejisti druhú šestinu súťaže u nováčika z Detvy a pri víťazstve 3:2 mu nedopriali radosť z prvého ligového víťazstva.

Košičania zápas otočili dvoma gólmi v druhej tretine a pripísali si prvý plný bodový zisk na ľade súperov.

Na domácom ľade Steel Arény sa najbližšie predstavia v piatok 20. októbra v zápase s majstrovskou Banskou Bystricou.

Maratón medzi top desať v Európe

Medzinárodný maratón mieru, ktorý v prvú októbrovú nedeľu napísal 94. kapitolu svoje histórie, bol rekordný aj z hľadiska postavenia v rebríčku maratónskych behov vo svete.

„Jedným z našich spoločných vysvedčení je aj fakt, že k 1. októbru 2017 sa košický maratón, z pohľadu výsledkového skóre pretekov mužov, zaradil na priebežné 8. miesto v Európe a 11. na svete,“ informoval riaditeľ pretekov Branislav Koniar.

Košický maratón zaznamenal výrazný posun aj v tabuľkách výkonov nežného pohlavia.

„Maratón prepisoval hodnotiace tabuľky nielen výkonom a počtom zúčastnených žien. Potvrdzuje to aj skutočne vysoké postavenie MMM pri pohľade na výsledkové skóre pretekov žien podľa portálu All Athletics. Deviata priečka v hodnotení všetkých doteraz konaných maratónov v Európe za rok 2017 je výborným vysvedčením. Ostáva dúfať, že sa medzi ženami dočkáme v najbližšom období kvalitnejších výkonov aj u domácich pretekárok,“ dodal Koniar.

Víťazný víkend florbalistov

Víťazný výjazd za súpermi majú za sebou zástupcovia Košíc vo florbalovej extralige.

Počas predchádzajúceho víkendu ATU vyhrávalo u bratislavských prírodovedcov na začiatku tretej tretiny už o štyri góly, ale v poslednej minúte zápasu dvakrát inkasovalo a doprialo si zbytočnú drámu.

ATU sa po víťazstve 6:5 vyšplhalo na štvrté miesto tabuľky.

Florko si poradilo s trenčianskym 1. FBC a po víťazstve 6:3 je s jedinou prehrou len o skóre na druhom mieste tabuľky.

Priaznivci florbalu sa počas najbližšieho víkendu môžu tešiť na jediný zápas v Košiciach.

V sobotu 14. októbra o 15.00 privíta ATU v domácej hale SOŠ Ostrovského florbalový klub AS Trenčín.

Hádzanári vyhrali aj v Levoči

Hádzanári Košice Crows vyhrali 35:27 aj v druhom zápase B-skupiny druhej najvyššej ligovej súťaže.

Na palubovke Levoče bol zápas vyrovnaný len v prvej štvrťhodine, v ktorej hostia nepustili domácich do viac ako jednogólového vedenia.

Už do polčasu Košičania vyhrávali o päť gólov a v druhom polčase svoj náskok ešte navýšili o tri góly. Hviezdou zápasu bol s 13 gólmi košický Roman Pecha.

V nedeľu 15. októbra odohrajú hádzanári tretí zápas jesennej časti prvej ligy a o 16.00 privítajú v Multihale opäť chlapcov zo Slovana Levoča.

Treťoligista je už tretí

Piate víťazstvo v rade a natiahnutie série zápasov bez prehry na osem priniesla dohrávka 12. kola tretej ligy, v ktorej si FK Košice v utorok na domácom ihrisku vo Vyšnom Opátskom poradil s Veľkými Revištiami po výsledku 3:0.

Domácich k jednoznačnému víťazstvu naštartoval polhodinu pred koncom zápasu dvoma gólmi Radovan Bandžuch.

Opátske sa po výhre dostalo už na tretie miesto v tabuľke s trojbodovou stratou na vedúcu Sninu.

V najbližšom kole cestujú Košičania v sobotu 14. októbra na ihrisko Stropkova.

Anjelky v Turecku nepochodili

V domácej extralige basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili v treťom kole na palubovke odvekého rivala z Ružomberka 61:52 a generálku na štart Eurocupu FIBA zvládli k spokojnosti všetkých.

Už v stredu 11. októbra sa v prvom zápase skupinovej fázy predstavili na horúcej tureckej pôde v Mersine a príliš sa im nedarilo.

Až do polovice tretej štvrtiny držali anjelky domáce basketbalistky na uzde a mali nádej na úspešný výsledok.

Do štvrtej desaťminútovky už vstupoval Mersin so 17-bodovým náskokom, ktorý si už nenechal zobrať.

Good Angels Košice napriek výbornému finišu prehrali v Turecku 70:76 a zaznamenali prvý problém v ceste za víťazstvom v skupine.

V sobotu 14. októbra čaká košické basketbalistky extraligový zápas v Banskej Bystrici a vo štvrtok 19. októbra sa v druhom kole Eurocupu FIBA predstavia na ihrisku ruského Krasnojarsku.