Michal Krajčík. Svoje osobné ciele v Česku nenaplnil.
Michal Krajčík. Svoje osobné ciele v Česku nenaplnil. (Autor: archív)
Sportnet|17. okt 2017 o 00:00

Náročné trate boli situované v kopcovitom zmiešanom lese.

KOŠICE. V okolí Kremnických baní sa uskutočnilo záverečné kolo pretekov Slovenského rebríčka jednotlivcov v orientačnom behu na stredných tratiach.

Okrem bodov do SRJ muži zápolili o putovnú trofej Jelení paroh a ženy o Kravský roh.

Orientačné náročné trate boli situované v kopcovitom zmiešanom lese, v ktorom sa vyskytovali rôzne terénne útvary po banskej činnosti napríklad: haldy, výsypky, pingy, ryhy, prepadnuté štôlne, vchody do štôlní i odvodňovacie rigoly.

Okrem toho si pretekári v teréne podľa mapy Prepadlisko museli dávať pozor na neschodné zrazy a skalné útvary.

V elitnej kategórii mužov na 4,3 km trati s prevýšením 270 m a 20 kontrolami zvíťazil Michal Krajčík (ATU Košice) za 42:00 hod. a potvrdil svoje prvenstvo aj celkovom bodovom hodnotení Slovenského rebríčka jednotlivcov za rok 2017.

Len 11 sekúnd za ním zaostal jeho oddielový kolega Dušan Sláma a tretí skončil Pavol Bukovác (Farmaceut Bratislava) za 43:27 min.

Zo 17 štartujúcich žien v elite na 3,9 km trati s prevýšením 275 m a 22 KS bola najrýchlejšia Lucia Kovalančíková (Hadveo B. Bystrica) za 55:30 min.

Druhá finišovala Katarína Lamiová (ATU Košice) za 57:10 min. a tretia skončila Tereza Miklušová (Rapid Bratislava) za 58:58 min.

V mládežníckych a veteránskych kategóriách z východniarov prvenstvá dosiahli: M-14A: Martin Roháč, W-16A: Ľuboslava Weissová, M40-A: Igor Porubčan (KOB Kysak), M50-A: Jozef Pollák, W55-A: Elena Belicová, M60-A: Ján Kuchta (všetci ATU Košice).

V nižších výkonnostných kategóriách u mužov M21-B bol prvý Tomáš Sokol (KOB Kysak) a u žien kategóriu W21-B vyhrala Eva Farkašová (Čingov Spišská Nová Ves). V kategórii K2 bez rozdielu veku i pohlavia zvíťazil Matej Leitner (ATU Košice).