Peter Boltun (v bielom) strelil dva góly.
Peter Boltun (v bielom) strelil dva góly. (Autor: ilustračné - SITA)
TASR|22. okt 2017 o 19:37

V zápase 14. kola Tipsport ligy vyhrali 3:2.

ŽILINA. V stretnutí 14. kola hokejovej Tipsport ligy vyhrali Košice na ľade Žiliny 3:2 a na druhom mieste tabuľky naháňajú lídra z Trenčína.

Hostia rozhodli o víťazstve tromi gólmi už v prvej tretine.

Tri zásahy v prvej tretine

"Vlci" chceli odčiniť zahanbujúcu prehru na ľade lídra z Trenčína a proti klubu svojho bývalého trénera Milana Jančušku sa chceli vytiahnuť.

Boli to však Košičania, ktorí skórovali ako prví. Na začiatku 6. minúty zaviedol Nagy puk do útočnej tretiny, od modrej vystrelil Šedivý a Boltun tečoval puk za Tomeka.

O päť minút sa situácia zopakovala. Exžilinský kanonier Hovorka našiel od pravého mantinelu na druhej strane Jenčíka a ten strelou do odkrytej časti Tomekovej bránky skóroval.

Domáci navyše v rýchlom slede hrali dve oslabenia a do zápasu sa dostávali iba ťažko.

V 15. minúte však Poulin iba nahadzoval puk na Habala, ten ho vyrazil pred Konečného a žilinský kapitán ho aj s prispením košického hráča dopravil do siete.

O minútu neskôr však Žilinčania opäť inkasovali z hokejky Boltuna, keď Tomek v presilovke iba vyrazil Šoltésovu strelu a Boltun ju dorazil za Tomeka.

Domáci len znížili

V druhej časti hry gól nepadol, hoci šancí najmä v presilovkách mali oba tímy niekoľko.

V 23. minúte trafil padajúceho Tomeka Hričina, Habala potom neprekonali Kučkin ani Mikuš a Žilinčania nevyužili niekoľko dobrých šancí na zníženie náskoku Košičanov počas presiloviek.

V úvode tretej tretiny si domáci vytvorili zopár dobrých šancí na skórovanie, ale Habal bol pozorný, rovnako ako na opačnej strane Tomek.

V 49. minúte však kanadský center Žilinny Martindale získal puk, spoza bránky našiel nestráženého Juríka a ten pohotovo znížil na 2:3.

Domáci zápas ešte zdramatizovali, snažili sa o vyrovnanie, ale Košičania hrali pozorne a nedopúšťali sa faulov, po ktorých by mali Žilinčania výhodu presilovky.

Žilinčania sa nedostali ani k hre bez brankára, Tomek vykorčuľoval na striedačku až desať sekúnd pred koncom. To už bolo neskoro na to, aby domáci vyrovnali. Košičania tak pod Dubňom triumfovali 3:2.

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: "Sme sklamaní, pretože sme proti ťažkému súperovi podali výborný výkon. Vrátili sme sa k nášmu hernému prejavu z víťazných zápasov, ale je škoda, že sme neuspeli. Košiciam sme boli viac ako vyrovnaný súper, trošku šťastia a žrď v závere nám chýbali, ale na to sa nechceme vyhovárať. Dali sme o gól menej ako súper, a preto sme prehrali. Chcem sa poďakovať hráčom za oduševnený výkon, ktorý nás, verím, posunie do ďalšej víťaznej série, aj divákom, ktorí vycítili, že hráči idú na maximum a svojím potleskom ocenili hru oboch tímov, najmä tú našu. Napriek prehre sa pozeráme dopredu a verím tomu, že po dobrom výkone prídu aj body."

Milan Jančuška, tréner Košíc: "Prišli sme do Žiliny vyhrať, ale vedeli sme, že to bude ťažké a náročné, pretože domáci naposledy zdolali doma majstra. Rozhodla úvodná tretina. Ak by sme dali štvrtý gól, súpera by sme zlomili, no nestalo sa tak. Hra bola potom rozkúskovaná množstvom vylúčení, Žilina dala v tretej časti kontaktný gól a museli sme to dobojovať až do konca. Víťazstvo si veľmi vážime a tešíme sa z neho."

MsHK DOXXbet Žilina – HC Košice 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)

Góly: 15. Stupka (Konečný, Poulin), 49. Jurík (Martindale) - 6. Boltun (Nagy, Šedivý), 12. Jenčík (Hovorka, Kafka), 16. Boltun (Šedivý, Šoltés).

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1 oslabenia: 0:0,rozhodovali: P. Jonák, V. Goga - Kacej, Krajčík, 761 divákov

Žilina: T. Tomek - Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin,Michal Roman, Harant, Hatala, Mendrej - Kučkin, Klimenta,Handlovský - J. Jurík, Martindale, Švihálek - Stupka,Holovič, R. Konečný - Rogoň, Ondruš, E. Švec

Košice: Habal - E. Šedivý, Dudáš, Martin Bača, V. Čížek, Pulli, H. B. Kessel, Koch, Matejka - L. Nagy, Boltun,Hričina - Jenčík, Marek Hovorka, Kafka - T. Klíma, Pacan,Koyš - D. Šoltés, Suja, Vrábeľ