Beh Zoborskou lesostepou ponúkne účastníkom krásne scenérie.
Beh Zoborskou lesostepou ponúkne účastníkom krásne scenérie. (Autor: dh)
Sportnet|28. okt 2017 o 00:00

Štyria zástupcovia ATU Košice si vybojovali miesta na stupňoch víťazov.

KOŠICE. Uplynulý víkend sa pri obci Kiskumajsa uskutočnili dvojdňové majstrovstvá Maďarska v orientačnom behu na dlhých tratiach i v štafetách.

Na nich v konkurencii 907 pretekárov štartovala aj 21-členná skupina pretekárov klubu orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice.

Najúspešnejší bol 57-ročný veterán Jozef Pollák, ktorý zvíťazil v kategórii M50-A na 8,3 km trati s 18 kontrolami za 51:13 min. v konkurencii 41 päťdesiatnikov.

Cenný úspech dosiahol aj 14-ročný Lukáš Novota, ktorý v kategórii žiakov do 14 rokov na 5,8 km trati so 14 KS dobehol druhý za 37:05 min. v konkurencii 70 štartujúcich.

Tretie priečky na stupňoch víťazov si vybojovali Jana Slámová v kategórii žien od 40 rokov a Elena Belicová v kategórii W55-A.

V prvej desiatke v jednotlivých kategóriách z našich ešte skončili: M-14A: 7. M. Roháč, W-16A: 5. Ľ. Weissová, M50-A: 5. M. Novota.

Druhý deň v súťaži štafiet sa z našich presadila veteránska ženská štafeta v zložení: J. Slámová, E. Papugová a E. Belicová, keď v kategórii W150 finišovala na treťom mieste v konkurencii 20 štafiet.