Zľava: Radovan Cútt zo Zvolena a Tomáš Hričina z Košíc.
Zľava: Radovan Cútt zo Zvolena a Tomáš Hričina z Košíc. (Autor: SITA/Ivan Fleischer)
TASR|3. nov 2017 o 20:31

Súperovi zo Zvolena podľahli v samostatných nájazdoch.

KOŠICE. Duel tretieho tímu so štvrtým bol jedným z ťahákov 18. kola, ale úvodná tretina veľa hokejovej krásy nepriniesla.

V 8. minúte sa do sľubnej pozície dostal dorážajúci Vrábeľ, ale Šimka neprekonal. Košičania mali ideálnu možnosť na otvorenie skóre v 10. minúte, ale zvolenský brankár si udržal čisté konto aj počas 42-sekundového oslabenia o dvoch hráčov. Známe "nedáš-dostaneš" vzápätí potvrdili Zvolenčania.

Hraškovu strelu ideálne tečoval Kytnár a košický brankár Habal bol bezmocný - 0:1.

Náskok hostí mohol byť v 17. minúte dvojgólový, ale Šišovský v úniku neprekonal Habala.

Tipsport liga: HC Košice - HKM Zvolen: fotogaléria

16.11.2017

Hostia viedli o dva góly

To sa však podarilo obrancovi Drgoňovi už po 48. sekundách druhej časti, keď v presilovke nahodil puk od modrej čiary a aj s prispením teču košického hráča zvýšil na 0:2.

Košičania však následne zapli na vyššie obrátky a o 70. sekúnd zníži na 1:2 obranca Kessel, keď dokončil Nagyovu akciu.

V 26. minúte už bolo vyrovnané, keď sa v nenápadnej akcii ujal pokus obrancu Pulliho - 2:2.

Rýchle vyrovnanie domácich povzbudilo a zvolenský brankár Šimko musel riešiť aj veľké príležitosti Klímu a Hričinu.

Nerozhodný stav nezmenil ani Zvolenčan Fekiač, ktorý mal veľkú šancu v 31. minúte vo vlastnom oslabení.

Košičanom presilovky nevychádzali a v 39. minúte boli radi, že ich vo vlastnom oslabení nepotrestal Coffman, ktorého šancu zmaril Habal efektným zákrokom lapačkou.

Zásah videorozhodcu

V 43. minúte Šimko nestihol zareagovať na pohotovú strelu Suju, ale zachránila ho horná žŕdka.

O tri minúty sa však už skóre menilo, ale na opačnej strane. Hostia vyťažili z rozhodenej obrany Košičanov, Cútt posunul puk voľnému Andersonsovi, ktorý nezaváhal - 2:3.

V 50. minúte sa do šance dostal Šišovský, ale neuspel a z následného protiútoku skórovali Košičania.

Ich obranca Michalčin založil protiútok dvoch proti jednému, po ktorom sa už domáci tešili z gólu, ale videorozhodca ich radosť zmaril.

Košičania sa dočkali v 57. minúte.

Po sérii viacerých šancí vyplývajúcich z ich tlaku sa ujal pokus Pulliho po vyhranom buly Boltuna - 3:3.

Predĺženie nerozhodlo

Za nerozhodného stavu sa druhýkrát v sezóne v Košiciach predlžovalo.

Šancu rozhodnúť nevyužil Hovorka, ktorý neuspel v brejku a gólom neskončilo ani viacero streleckých pokusov na oboch stranách.

V následných samostatných nájazdoch sa presadili Cútt i Pacan a o zvolenskom víťazstve napokon rozhodol Kytnár.

Povedali po zápase

Milan Jančuška, tréner HC Košice: "Inkasovali sme veľmi nešťastné góly po dvoch tečovaných strelách. V tom momente sme sa dostali do herného kŕču, no dokázali sme vyrovnať. Na oboch stranách bolo veľa šancí a výborne zachytali obaja brankári. V predĺžení sme boli jednoznačne lepší, mali sme tri tutovky, ktoré musíme premieňať. Nechcem, aby to znelo ako výhovorka, ale máme za sebou náročný týždeň plný zápasov a cestovania, takže vzhľadom na to by som bral aj víťazstvo za dva body."

Peter Mikula, tréner HKM Zvolen: "Vedeli sme, že Košičania si doma budú chcieť napraviť renomé. Očakávali sme, že nás budú dostávať pod tlak, ale to sa nedialo v takej miere, v akej som čakal. Prialo nám šťastie a viedli sme prakticky počas celého zápasu. Napokon sme vyhrali až po samostatných nájazdoch. Vyhrali sme vďaka statočnosti a bojovnosti celého kolektívu. Vzhľadom na zdravotné problémy, s ktorými zápasíme, patrí chlapcom veľké uznanie za dnešné víťazstvo."

HC Košice - HKM Zvolen 3:4 pp a sn (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 23. Kessel (Nagy, Pulli), 26. Pulli, 57. Pulli (Boltun) - 12. Kytnár (Hraško, Šišovský), 21. Drgoň (Ross, Steén), 46. Andersons (Kováčik, Cútt), rozhodujúci sam. nájazd Kytnár.

Rozhodovali: Lokšík, Müllner - Smrek, Šefčík, vylúčení: 2:6 na 2 min.,

presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0,