Ladislav Nagy.
Ladislav Nagy. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|17. nov 2017 o 19:40

Hrdinom zápasu sa stal Ladislav Nagy, ktorý sa prezentoval hetrikom.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, KOŠICE. Hokejisti Liptovského Mikuláša na vlastnom ľade podľahli hráčom Košíc 2:4 v piatkovom stretnutí 20. kola slovenskej Tipsport ligy.

Hrdinom zápasu sa stal kapitán hostí Ladislav Nagy, ktorý sa prezentoval hetrikom.

Domáci doplatili najmä na vylúčenia, keď všetky góly inkasovali v oslabení.

Liptovský Mikuláš nezvíťazil v šiestom zápase v sérii.

Priebeh stretnutia

Lepší úvod mali hostia, lenže Hovorka s Nagyom sa strelecky nepresadili. V 6. minúte mal dobrú šancu Langhammer, ale spomedzi kruhov trafil iba Habala.

Košický brankár sa prezentoval skvelým zákrokom aj šesť minút pred koncom prvej tretiny, keď reflexívne vyrazil tečovaný puk Spilara.

V závere prvého dejstva sa Liptákom podarilo ujať vedenia. Suchého tvrdú strelu síce vyrazil Habala, no z následnej dorážky Rapáča už inkasoval.

V 28. minúte mohol domácich poslať do dvojgólového vedenia M. Sukeľ, ten v gólovej šanci neprekonal košického brankára.

V 33. minúte sa podarilo hosťom zápas vyrovnať. Nagy sa dokázal uvoľniť a spomedzi kruhov nedal Košarišťanovi žiadnu šancu.

Košičania vzápätí udreli aj druhýkrát. V presilovke si domáca obrana nedala pozor na Nagyho, ktorý poľahky poslal svoj tím prvýkrát v zápase do vedenia.

Liptovskému Mikulášu sa v úvode tretej tretiny podarilo zápas vyrovnať. Langhammer síce pri svojej strele zlomil hokejku, no puk sa dostal k Uramovi, ktorý poslal puk za Habalov chrbát.

Hostia však nenechali nič na náhodu. Nad domácimi prebrali hernú iniciatívu, čo prinieslo aj svoj výsledok.

V 47. minúte skompletizoval hetrik Nagy, o pár minút neskôr zvýšil na 4:2 Pacan.

V 55. minúte mohol ešte znížiť Huna, ale jeho pokus tesne minul košickú bránku.

Hlasy trénerov

Pavol Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: "Boli sme Košiciam viac ako vyrovnaným súperom, ale opäť sme doplatili na naše vylúčenia a štyri góly, ktoré sme inkasovali v presilových hrách. Košice majú hráča, ktorý sa volá Ladislav Nagy, ten nám strelil tri góly a rozhodol zápas."

Milan Jančuška, tréner Košíc: "Veľmi nás teší víťazstvo v Liptovskom Mikuláši, pretože tu sa nikdy nevíťazí ľahko. Zvíťazili sme zaslúžene a na druhej strane musím pochváliť súpera za jeho výkon. Rozhodli naše využité presilovky."

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 20. kolo - piatok:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Góly: 19. B. Rapáč (J. Sukeľ, R. Suchý), 43. M. Uram (Langhammer, Kriška) - 33. L. Nagy (P. Koyš), 35. L. Nagy (B. H. Kessel, Hričina), 47. L. Nagy (Boltun, Pulli), 50. Pacan (Marek Hovorka, E. Šedivý)

Vylúčení: 12:9 na 2 min, navyše Nitriansky (Liptovský Mikuláš) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:4, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner - Stanzel, Synek, 1344 divákov

Zostavy:

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nádašdi, Luža, J. Tabaček, Moravčík, J. Nemec, R. Suchý, Nitriansky, Pacalaj - Kriška, M. Sukeľ, M. Uram - Rudolf Huna, Langhammer, Spilar - B. Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ - Števuliak, Piatka, A. Laco

Košice: Habal - Pulli, B. H. Kessel, Matejka, V. Čížek, E. Šedivý, Dudáš, Michalčin - L. Nagy, Boltun, Hričina - J. Suja, Marek Hovorka, Kafka - P. Koyš, Pacan, T. Klíma - Š. Petráš, Vrábeľ, M. Novotný

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2017/2018 po piatkových stretnutiach 20. kola:

HK Orange "20" 16 3 0 1 1 1 10 32:70 13

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Domov»Sportnet na východe»Oceliari v presilových hrách zdolali Liptovský Mikuláš