Sportnet|19. nov 2017 o 19:40

Poprad klesol v tabuľke na 6. miesto, Košice si udržali druhé.

Tipsport liga: Košice - Poprad: fotogaléria

19.11.2017

KOŠICE. Hokejisti Košíc zvíťazili na domácom ľade nad hráčmi Popradu 3:1 v nedeľňajšom stretnutí 21. kola slovenskej Tipsport ligy.

Poprad klesol v tabuľke na 6. miesto, Košice si udržali 2. miesto a na lídra z Trenčína majú šesťbodové manko.

Priebeh stretnutia

Už v prvých minútach mali oba tímy možnosť presilovej hry, ale vylúčenia Pulliho, resp. Bondru zostali nevyužité.

Košičania mali miernu hernú prevahu a so svojou druhou presilovkou už naložili podľa predstáv.

Po výbornej prihrávke Šedivého Kafka prekonal brankára Ivanova - 1:0.

Hostia stihli vyrovnať ešte pred prvou sirénou, keď sa presadil Aleš Ježek.

Štart do druhej časti sa vydaril Košičanom. Matejka vysunul do brejku Hovorku, na ktorého blafák Ivanov nedosiahol.

Náskok domácich mohol byť krátko nato už dvogólový, ale obranca Michalčin v 23. minúte neuspel v ofenzívnom výpade.

Tímy si dávali pozor na chyby v defenzíve, v druhej tretine preto nebolo k videniu veľa nádejných gólových príležitostí.

V 33. minúte najskôr hosťujúci Hvila nedotiahol svoj únik do želaného konca a v následnom protiútoku Sujovu šancu zmaril Ivanov.

Tretí gól Košíc nepridal ani Petráš v 36. minúte, keď jeho pokus zmaril Ivanov rýchlou lapačkou.

Hostia postupne zvyšovali svoju ofenzívnu aktivitu, ale ich snahy často končili na pozornej obrane Košičanov. Tí založili svoju hru v tretej tretine najmä na protiútokoch.

V 51. minúte im vyšiel únik dvoch proti jednému, keď Hovorkovu prihrávku zužitkoval na svoj prvý gól v sezóne obranca Šedivý.

Pokojné dohrávanie tretieho východniarskeho derby vyrušila pästná výmena Dudáša s Lichancom v 56. minúte, v ktorej mal navrch domáci obranca.

Hlasy trénerov

Milan Jančuška, tréner HC Košice: "Som rád, že sme nadviazali na výkon z Liptovského Mikuláša. Mrzia nás nevyužité šance, nemuselo to byť dramatické až do konca. Inak sme však spokojní a tešíme sa z troch bodov."

Marcel Ozimák, tréner HK Poprad: "Naši hráči mali pred zápasom veľké odhodlanie, ale nadšenie prevyšovalo predvedenú hru na ľade. S jedným gólom sa v zápasoch nevíťazí, tobôž nie v Košiciach. Trápime sa v koncovke, čo sa potvrdilo aj v nedeľu. Košice vyhrali zaslúžene, pretože s výnimkou tretej tretiny, keď sme sa ešte snažili niečo spraviť s výsledkom, boli lepšie mužstvo."

HC Košice - HK Poprad 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 7. Kafka (Šedivý, Suja), 22. Hovorka (Matejka, Kafka), 51. Šedivý (Hovorka, Kafka) - 20. Ježek (Fabian, Buc). Rozhodovali: Novák, D. Konc - Jobbágy, Korba, vylúčení: 8:6, navyše: Dudáš - Lichanec obaja 10 min za pästný súboj, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4527 divákov

Zostavy:

HC Košice: Habal - Kessel, Pulli, Michalčin, Matejka, Dudáš, Šedivý - Hričina, Boltun, Nagy - Kafka, Hovorka, Suja - Klíma, Pacan, Koyš - Novotný, Vrábeľ, Petráš

HK Poprad: Ivanov - D. Brejčák, König, Fabian, Ježek, Jáchym, Dinda, McDowell - Svitana, Mlynarovič, Buc - Hvila, Heizer, Šitikov - Abdul, Vartovník, Bondra - Kroták, Lichanec, Štrauch

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2017/2018 po 21.kole:

HK Orange "20" 16 3 0 1 1 1 10 32:70 13

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.