Nezdarný syn košického staviteľa
Pred niekoľkými dňami zmizol obchodníkovi Ondrejovi Borošovi na Mlynskej ulici v Košiciach písací stroj za 1500 Kč.
Polícii sa podarilo páchateľa za krátky čas vypátrať. Ide o 25 ročného syna istého známeho košického staviteľa, ktorého zadržali vo vlaku.
Mladík prišiel pred časom do obchodu a prosil, aby si mohol napísať na stroji list. Vzal pritom kľúče, pomocou ktorých sa v noci dostal do obchodu. Písací stroj vzal a odniesol ho do zastavárne, kde zaň skasíroval 150 Kč.
Po zatknutí páchateľa sa prišlo aj na iné kúsky. Minulý týždeň prišiel do holičského závodu na Svätoplukovej ulici a keď bol oholený, poslal pomocníka, aby mu priniesol sódovku z kaviarne, že sa vraj nemá rád s čašníkom. Dal mu dve koruny a medzitým kým bol pomocník preč, vybral zo stolíka 150 Kč.
Pri zatknutí mal páchateľ nový zimník a oblek. Po dlhšom výsluchu sa priznal, že šaty vylákal podvodným spôsobom u obchodníka Landesmanna na Mlynskej ulici, ktorému ukázal list svojho otca.
List bol falošný, nezdarný syn si ho napísal a podpísal sám. Landesmann utrpel škodu 1175 Kč.
(Novosti, dňa 28. novembra 1937)
Chcel založiť nový futbalový klub
V noci na sobotu o pol jedenástej vošiel profesor reálneho gymnázia Peter Věrný do skladišťa, z ktorého chcel vziať niekoľko vecí pre chystaný školský výlet. Týmto nečakaným príchodom vyplašil zlodeja, ktorý bleskurýchlo vyrazil oblok a uprchol von.
Profesor ho prenasledoval až na ulicu, ale zlodej za rohom nečakane zmizol.
Páchateľ, mladistvý študent z Ťahanoviec sa skrýval celú noc v pivnici na Štefánikovej ulici (dnes Hlavnej ul.), kde ho polícia konečne chytila. Boli u neho nájdené dva revolvery a zväzok pakľúčov. Pri domovej prehliadke v jeho byte v Ťahanovciach sa našli ďalšie tri strelné zbrane.
Mladý vlamač bude dodaný súdu mladistvých. Ako dôvod vlámania udal, že chcel založiť v Ťahanovciach futbalový klub a dúfal, že potrebné rekvizity, dresy a kopačky nájde v skladišti gymnázia.
(Novosti, dňa 28. novembra 1937)
Francovka Alpa

Na jeseň, keď duní studený vietor a vzduch je presýtený vlhkosťou, naše zdravie je najviac ohrozené nádchou, kašľom a nachladnutím.
Predchádzajme neduhom, ktoré nevľúdne počasie so sebou prináša. Natierajme sa francovkou Alpa, ktorá učiní naše telo odolným proti nepriaznivým vplyvom drsnej ročnej doby.
Dezinfikujme ústa a dýchacie orgány vlažnou vodou, do ktorej sme pridali niekoľko kvapiek francovky Alpa. Opýtajme sa lekára.
(Novosti, dňa 28. novembra 1937)
Hrôza z mrakodrapov
Hí, aj v Košiciach budeme mať mrakodrap! Dokonca dva! Jeden na hornom konci, druhý na dolnom. Predstavte si len, čo je to taký mrakodrap. Hrôza štrku, kameňa, cementu, železa, dreva, vápna, klincov a skla.
Ale to nie je všetko. Čo tam vo vnútri len všeličo bude! Byty, obchody, kancelárie. V košických mrakodrapoch bude aj kaviareň, ba aj kino. Niečo nádherného. Ba v jednom bude aj cukráreň. Ohromné hlavne pre zamilovaných.
A z týchto hlavne pre tých z lepšej vrstvy a pre takých, ktorým tá zamilovanosť nie je akosi koncesovaná rôznymi takými „hlúposťami”, ako je napríklad nepohodlný zväzok manželstva. Lebo veď eldorádom pre akútne alebo sekulárne zamilovaných proletárov, inkluzíve bezprístrešných vrán, je napríklad park pri nádraží. A takí, ktorým nič neprekáža, aby pestovali tú nevyhnutnú soľ pozemského života – lásku, je otvorený celý svet a jeho obrovské náručie privíta každého – lotrov i statočných, opustených samotárov i zamilovaných...
Mrakodrap však má aj celkom iný význam. Zo španielskej a čínsko-japonskej poľovačky na ľudí sa poučujeme o tom, že vojna sa prenáša do veľkých miest a že na týchto si rôzni dobyvatelia najviac zuby lámu. taký Madrid – taká hora palácov a vysokánskych domov – to je ťažký orech pre generálov a ich granáty.
A na madridský mrakodrap Téléfonica, ktorý počíta len 14 poschodí, si Franco ani netrúfa. Hoci taký mrakodrap, to vám je ako tie hromozvody alebo španielske deti: priťahuje sám šrapnely a granáty. Keďže teda aj v Košiciach postavia mrakodrapy, to sa budeme mať ako v raji.
Bezpeční budeme, ani v najlepšej ruskej zemľanke alebo v kazematách Maginotovej línie. Bezpeční, tichučko učupení, budeme môcť v tôni týchto dvoch hromozvodov pracovať, zabávať sa, piť mestské víno, hrať žolíky alebo panský bridž, v kine sa prizerať Hordubalom, v divadle budeme spievať o dievčatách, akých niet, len na „Slovači” (až sa to pravda naučíme), smiať sa, plakať, nadávať i chváliť, žiť alebo umierať. A to aj vtedy, keď nám nejaký ten nepriateľ bude z obrovských aeroplánov nad hlavami posielať pozdravy.
A to ešte nie je všetko. Košické mrakodrapy budú mať ešte ďalší kolosálny význam. V takom sociálnom dome na Pasteurovej ulici napríklad zistili, že nemajú kde prádlo vešať. Nuž chýbala im povala.
A konečne aj tá povala nepomáha. Je tu iný činiteľ: CPO. A tento pán CPO zakázal na povale prádlo sušiť. Teraz však bude stáť jeden mrakodrap na hornom a druhý na dolnom konci Košíc a tieto mrakodrapy spojíme špagátom a prosím – milé pradlenky, ráčte si prádlo bez starosti povešať...
Pravda, pravda, lenže je tu jedna chyba: mrakodrapy mali byť osemposchodové, ale mesto dovolilo len šesť.
Dôvod? Mesto asi dostalo strach z vysokosti. Podľa môjho skromného názoru však tento dôvod neobstojí: veď na nebíčku dosť miesta a zem tiež veľa udrží.
Či to nie je pravda?
(Novosti, dňa 1. decembra 1937)

Ani s motocyklom neušiel polícii
Do skladišťa firmy Topercer v Košiciach vnikli v noci Ondrej Dancák a Ondrej Kopčo z Budzimíru (dnes Budimír) ešte s jedným neznámym mužom a odcudzili motocykel Jawu.
Obidvaja boli predvedení na políciu a motorka im bola zabavená.
Kopčo bol ponechaný vo väznici, Dancáka po výsluchu pustili.
(Novosti, dňa 3. decembra 1937)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári