ilustračné
ilustračné (Autor: TASR)
TASR|1. dec 2017 o 20:32

Súboj prvého s druhým v Tipsport lige rozhodovali v predĺžení Kessel.

TRENČÍN. Šláger 24. kola hokejovej Tipsport ligy priniesol zápas prvého tímu tabuľky s druhým.

Košičania získali v prvej tretine vedenie a udržiavali ho až do polovice tretej tretiny, keď vyrovnal domáci Radivojevič.

Napokon v výhre Košíc rozhodol 29 sekúnd pred koncom predĺženia obranca Kessel.

Dvojgólové vedenie v úvodnej tretine

Košice sa tak priblížili Trenčínu na rozdiel piatich bodov.

Trenčín začal náporom, Košice sa dostali k slovu počas presiloviek, skóre sa však menilo v 12. minúte, keď útočník hostí Petráš otvoril skóre stretnutia.

O minútu domáci Mikula nevyužil trestné strieľanie.

Košičanom sa darilo narúšať rozohrávky domácich, pričom v 19. minúte im vyšla ďalšia útočná kombinácia, ktorú korunoval Suja strelou do odkrytej bránky.

Krátko pred prvou prestávkou sa Trenčín vrátil do hry po Radivojevičovej delovke počas presilovky.

Rozhodol Kessel

Východniari aj stále ofenzívne "štípali", v 24. Boltun nastrelil žrď.

Domácich brzdilo veľa nepresností, napriek tomu sa dostali k niekoľkým šanciam a v závere druhej tretiny si vynútili tlak, z ktorého však nič nevyťažili.

Neustála snaha Trenčína o vyrovnanie priniesla ovocie až v 49. minúte Radivojevičovým tečom pred bránkou.

Záverečná fáza zápasu bola dramatická a nervózna, pretože rozhodcovia príliš popustili uzdu, žiadne mužstvo však nedokázalo otočiť zápas vo svoj prospech ešte pred predĺžením. V ňom víťazstvo Košíc zabezpečil Kessel.

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Pre divákov to musel byť perfektný zápas, nám sa však nemôže stávať, aby sme po našich chybách a prečísleniach dostali dva góly. Nakoniec sa nám podarilo vybojovať aspoň bod, ktorý si proti Košiciam vážime, napriek tomu nás však prehra mrzí."

Milan Jančuška, tréner Košíc: "Bol to veľmi dobrý a obojstranne dynamický a rýchly zápas. V jeho prvej polovici sme nedokázali využiť množstvo šancí, v druhej časti mali zase svoje príležitosti aj domáci. Nakoniec sa nám podarilo vybojovať dva body, čo nás samozrejme teší."

Štatistika

HK Dukla Trenčín – HC Košice 2:3 pp (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 20. Radivojevič (Bezúch, Starosta), 49. Radivojevič (Bezúch, Őlvecký) - 12. Petráš (Vrábeľ, Klíma), 19. Suja (Hovorka), 65. Kessel (Pacan)

Trenčín: M. Valent - L. Romančík, Starosta, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Pač, J. Švec - Radivojevič, Ölvecký, Bezúch - Marcel Hossa, T. Varga, Gašparovič - O. Mikula, R. Dlouhý, M. Hecl - Sojčík, J. Pardavý ml., D. Hudec.

Košice: Habal - Matejka, B. H. Kessel, E. Šedivý, Dudáš, M.Bača, Pulli, Martin Novotný, Michalčin - J. Suja, Marek Hovorka, Kafka - L. Nagy, Pacan, Spilar - Šoltés, Boltun, Hričina - Š. Petráš, Vrábeľ, T. Klíma.

Rozhodovali: Baluška, Kika (ČR) - Tvrdoň, Šefčík, vylúčení: 3:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3 960 divákov.