Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Košice porazili Liptákov až v nájazdoch

V 29. kole hokejovej Tipsport ligy vyhrali domáci v Steel Aréne 3:2.

(Zdroj: SITA/Ivan Fleischer)

KOŠICE. V 29. kole hokejovej Tipsport ligy sa na košickom ľade hral vyrovnaný zápas.

Hostia z Liptova mali blízko k prekvapeniu, ale päť minút pred koncom vyrovnal Košičan Hovorka a zápas napokon v prospech domácich rozhodol v nájazdoch Šoltés.

Neujala sa ani presilovka o dvoch

Prvú veľkú príležitosť na skórovanie mal obranca hostí Kurali už v 2. minúte, ale po Rapáčovej prihrávke sa osamotený pred Habalom nepresadil.

Bratia Matúš a Jakub Sukeľovci následne v krátkom slede oslabili svoj tím a darovali domácim 110-sekudovú presilovku o dvoch hráčov. V nej Košičania zovreli súpera pred brankárom Košarišťaňom, ale ich súhre chýbal moment prekvapenia a Liptáci sa ubránili.

Košičania sa naďalej snažili o otvorenie skóre, ale defenzívna taktika hostí slávila v prvej tretine úspech.

Liptákom psychicky pomohla aj 10. minúta, v ktorej Rudolf Huna získal puk na obrannej modrej čiare, ušiel Boltunovi i Kesselovi a svoj brejk zakončil gólom - 0:1.

Hostia viedli už o dva góly

Aj druhá tretina bola o dobýjaní liptovských hradieb, ale tie dlho odolávali. Košičanom v ich ofenzívnom snažení chýbala ľahkosť, čo mala na svedomí aj dôsledne pracujúca defenzíva hostí. V 29. minúte Tabaček v strednom pásme uvoľnil Matúša Sukeľa, ten sa rýchlou kľučkou zbavil Dudáša a tvrdú strelu namieril presne - 0:2.

Gólové mlčanie domácich neukončil po individuálnej akcii Vrábeľ, na opačnej strane nevyužil sľubnú príležitosť Števuliak.

V 35. minúte sa však domáci predsa len dočkali, keď Hovorkovu strelu v presilovke dorazil Suja - 1:2.

Hovorkovo vyrovnanie, úspešné nájazdy

Liptáci cítili šancu na úspešný výsledok a v úvode tretej časti pokračovali v koncentrovanom výkone.

Ten mohol v 43. minúte podčiarknuť Rapáč, po ktorého strele zachránila Habala konštrukcia
bránky. Košický brankár si krátko na to poradil aj s pokusom Hunu, ktorý opäť unikol do krátkeho brejku.

Tlak domácich sa stupňoval a brankár hostí Košarišťan mal čoraz viac práce. Hoci si poradil s viacerými zložitejšími situáciami, v 55. minúte ho prekvapila nenápadná strela Hovorku - 2:2.

Hostia mali v závere tretej časti presilovú hru a hoci si v jej závere vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, Habala neprekonali.

V predĺžení mal veľkú príležitosť hosťujúci Rapáč, ale aj jeho pokus spomedzi kruhov zmaril brankár Habal. V samostatných nájazdoch sa presadili iba Košičania Šoltés a Hovorka.

Milan Jančuška, tréner HC Košice: "Vzhľadom na to, že nám chýbali štyria hráči, sa zostava poposúvala. S výkonom nie som spokojný. Mali sme síce niekoľko dobrých úsekov, ale spokojný som s výkonom asi iba troch, štyroch hráčov. Vzhľadom na priebeh sme spokojní iba s dvomi bodmi."

Pavel Paukovček, tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš: "Za dnešný výkon sme si zaslúžili tri body. Žiaľ, z určitých dôvodov nám to nebolo dopriate."