Good Angels prehrali v prvom osemfinále Eurocupu v Landes

Hráčky Good Angels Košice.
Hráčky Good Angels Košice. (Autor: TASR)
Sportnet|4. jan 2018 o 21:35

Stratu z katastrofálnej prvej štvrtiny Košičanky márne naháňali.

LANDES. Basketbalistky Good Angels Košice podľahli v prvom zápase osemfinále Európskeho pohára FIBA francúzskemu Basket Landes rozdielom štrnástich bodov.

O porážke Košičaniek rozhodla najmä katastrofálna prvá štvrtina, ktorú prehrali o 18 bodov a celkovo mizerná streľba v prvom polčase.

Pred domácou odvetou (11. januára od 18.00) sú anjelky z pohľadu postupu vo veľmi ťažkej situácii.

Rozhodol úvod

Už úvodná štvrtina naznačila, že Košičanky to nebudú mať jednoduché. Domáce hráčky sa bez väčších problémov presadzovali v ofenzíve a ich náskok rýchlo narastal.

Viedli 12:2 a hoci Košičanky skorigovali, tempo hry diktoval súper. Po jednoznačnej prvej štvrtine (26:8) hostky zlepšili hru v obrane i útoku.

Dvakrát stiahli stratu na 12 bodov, ale v druhom polčase museli doťahovať výrazný 16-bodový rozdiel.

V tretej štvrtine sa úspešné akcie striedali na oboch stranách, takže náskok domácich zostal prakticky nezmenený.

Košičanky naďalej pokračovali v snahe čo najviac stiahnuť bodové manko. To sa im darilo a po koši Sverrisdóttirovej to bolo už iba o šesť bodov 59:53.

Záver však jednoznačne patril domácim hráčkam, ktoré navýšili svoj náskok na konečných 14 bodov.

Jankovič: Krutý výsledok

Peter Jankovič (tréner Košíc): "Zápas sa zlomil v prvej štvrtine a potom už bolo náročné sa vrátiť späť. Všetka česť, že sme dokázali znížiť na šesť bodov, ale našimi chybami sme ich posadili späť na koňa. Štrnásťbodový rozdiel je pre nás veľmi krutý výsledok."

Košiciam nevychádzala trojková streľba, keď premenili iba dva z 20 pokusov:

"Nemyslím si, že by to bolo obranou súpera. Sú aj také zápasy keď sa nedarí. Je to deň ďblbecď, škoda, že to vyšlo práve v tomto stretnutí," pokračoval Jankovič.

Napriek nepriaznivému rezultátu však Good Angels nevešajú hlavy a do domácej odvety idú s optimizmom.

"Bude to náročné, ale určite sa nevzdáme a urobíme všetko preto, aby sme uspeli. Myslím si, že doma sme oveľa silnejší a aj vo Francúzsku sme dokázali hrať vyrovnanú partiu. Pevne verím, že sa ešte pobijeme o postup. Ja svojmu tímu maximálne verím," povedal Jankovič.

V drese Košíc sa predstavila aj staronová tvár, islandská reprezentantka Helen Sverrisdóttirová, a nesklamala.

S deviatimi bodmi patrila k najlepším hráčkam, keď nazbierala 9 bodov.

"Spravila si robotu na 100-percent. Sme spokojní, naplnila naše očakávania a ja som veľmi rád, že nám pomohla takýmto spôsobom," dodal Jankovič.

Basket Landes - Good Angels Košice 69:55 (26:8, 9:11, 18:19, 16:17)

Good Angels: Žirková 7, Jurčenková 4, Petersová 9, Morrisová 9, Páleniková (Sverrisdóttirová 9, Bálintová 8, Stehlíková, Deptová 2, Šarauskaiteová 7).

Najviac bodov Landes: Bravardová 17, Ayimová 14, Casasová 10.

Rozhodovali: Olaru (Rum.), Jacobs (Bel.), Tetik (Tur.), TH: 13/10 - 4/3, trojky: 6 - 3, os. chyby: 18:16.

Domov»Sportnet na východe»Good Angels prehrali v prvom osemfinále Eurocupu v Landes